Problem z elektrośmieciami? Zbiórka w sobotę

Sprzęt elektryczny i elektroniczny ułatwia nam życie, jednak problem pojawia się gdy nie wiemy co z nim zrobić, kiedy przestanie być nam potrzebny. Niewłaściwe postępowanie z elektrośmieciami może zagrozić zdrowiu ludzi i zwierząt, a nawet spowodować nieodwracalne zmiany dla środowiska naturalnego.

Nasz kraj od wielu lat zmaga się z problemem recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Polskie prawo nie posiada restrykcyjnych zasad, które nakłoniłby przedsiębiorstwa i zwykłych obywateli do przestrzegania zasad selektywnej zbiórki elektrośmieci. Dlatego firma ElektroEko, stworzyła autorski program „Moje miasto bez elektrośmieci” którego celem jest promowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców polskich miast. Organizatorzy pomagają również samorządom wdrażać przepisy dotyczące odpowiedniego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Należy pamiętać, że elektrośmieci są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Znajdują się w nich toksyczne substancje, które po przedostaniu się do gleby lub wody mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi. Dlatego nawet najmniejsze urządzenia, taki jak szczoteczka elektryczna, golarka czy telefon komórkowy nie powinnny trafić na zwykłe wysypisko, razem z innymi odpadami.

Program „ Moje miasto bez elektrośmieci” ułatwia mieszkańcom Ełku prawidłowe pozbycie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki mobilnym punktom zbiórki elektrośmieci i ich domowym odbiorom, mamy pewność, że trafią one w odpowiednie miejsce, bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Gdzie w Ełku oddasz elektrośmieci Kiedy
ul. Sikorskiego 13 (parking przy CH Lidl) Każda druga sobota miesiąca
w godz. 9.00-14.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor( powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.