Powiększające błyszczyki do ust – jak działają?

Błyszczyki do ust w ostatnich kilku latach znowu powróciły na salony. Dziś marki kosmetyczne proponują bowiem coś więcej niż tandetne błyszczyki z perłowym połyskiem, które królowały w latach 90. XX wieku. Obecnie błyszczyki dostępne są w ulepszonych formułach, wyglądają na ustach elegancko i zmysłowo. Co więcej, wybierać można pomiędzy błyszczykami o różnych właściwościach. Jednym z najpopularniejszych wyborów są błyszczyki powiększające usta. Jak one działają?

 

Pełne usta bez zabiegów kosmetycznych

Pełne i zmysłowe usta to marzenie każdej kobiety. Niestety nie wszystkie panie zostały nimi obdarzone przez naturę. Jeszcze do niedawna, chcąc zmienić ten stan rzeczy, konieczna była operacja plastyczna lub zabiegi medycyny estetycznej. Dziś usta powiększyć można we własnym domu, w kilka sekund, całkowicie bezinwazyjnie. Aby to zrobić, wystarczy sięgnąć po szminki, szminki błyszczyki powiększające usta. Najlepsze błyszczyki do ust znajdziesz na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-usta-blyszczyki. Pozwolą one na szybkie i naturalne powiększenie czerwieni wargowej. Błyszczyki tego typu można stosować do makijażu dziennego i wieczorowego.

Jak działają błyszczyki do ust powiększające?

Działanie błyszczyków powiększających usta opiera się na tym, że w ich składzie znajdują się substancje poprawiające ukrwienie. Składniki mające takie właściwości to m.in. imbir, mięta pieprzowa, papryczka chili. Drażnią one usta i poprawiają przepływ krwi. Po nałożeniu błyszczyku z takimi składnikami przez chwile można odczuwać na ustach szczypanie, mrowienie, mrowienie – nie jest to jednak bolesne czy wywołujące dyskomfort. Efekty powiększenia ust błyszczykiem utrzymują się od 2 do 4 godzin.

 

Błyszczyki powiększające usta z kolagenem

W błyszczykach powiększających oprócz substancji naturalnie drażniących może też znaleźć się kolagen lub kwas hialuronowy. Są one łagodniejszym wariantem, ponieważ nie wywołują mrowienia czy szczypania. Na efekty ich działania trzeba jednak poczekać. Aby móc się nimi cieszyć, błyszczyk należy stosować regularnie. Działanie tych kosmetyków opiera się na kolagenie, który ma właściwości ujędrniające, nawilżające i wygładzające. Sprawia to, że z czasem wargi stają się pełniejsze.

Błyszczyki z drobinkami

Chcąc powiększyć usta, można też sięgnąć po błyszczyk z drobinkami odbijającymi światło. Pozwalają one optycznie powiększyć usta. Efekt ich stosowania jest bardzo subtelny i chwilowy. Kosmetyk najlepiej prezentuje się na wypielęgnowanych ustach – wszystkie pęknięcia i przesuszenia są bowiem uwydatnione.