Pomóż Kubie odzyskać ręce

21 lutego, sobota, godz. 18.00, Ełckie Centrum Kultury.  Trzeba tam być. Po pierwsze – posłuchać muzyki, po drugie, i chyba ważniejsze – pomóc młodemu mężczyźnie który stracił obie ręce.

18 października 2014 roku Kuba uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy. Maszyna do cięcia metalu zmiażdżyła mu obie ręce. Lekarze, aby ratować jego życie, musieli amputować obie kończyny górne, powyżej łokci. Stan Kuby początkowo był bardzo ciężki. Dziś rany po amputacjach są praktycznie zagojone i można już myśleć o rehabilitacji.

Marzenie Kuby to powrót do normalnego i samodzielnego życia. Przy tak poważnej amputacji będzie to duże wyzwanie. Protezy przy obustronnej i wysokiej amputacji rąk mogą być bardzo drogie i skomplikowane. Nie wiadomo czy uda się znaleźć wykonawcę takich protez w Polsce (niestety doświadczenia pacjentów, z którymi mamy kontakt są bardzo różne i nie zawsze dobre).

Być może Kuba zdecyduje się w celu wykonania protez wyjechać za granicę. Być może na początek wykonana zostanie jedna proteza, może będzie to proteza w całości mioelektryczna, a być może hybryda protezy mio i mechanicznej, co mogłoby przyspieszyć korzystanie z niej… Mamy długą listę pytań, niebawem pierwsze konsultacje.

To co na dziś jest pewne, to konieczność długiej i niestety kosztownej rehabilitacji. Wspólnie z współpracującymi z fundacją fizjoterapeutami szukamy odpowiedniego specjalisty dla Kuby, najlepiej w Ełku lub okolicach. Kuba powinien jak najszybciej zacząć uczyć się pomagać sobie stopami, aby małymi krokami wracać do samodzielności.

Zagrają:

Anonim – W małej miejscowości Pisz na Mazurach chłopacy wychowali się na klasycznych rockowych brzmieniach. Prosto, ale energetycznie i z polskim tekstem! Anonim – bez zbędnej w tym temacie wirtuozerii – dokładnie wiedzą o co im chodzi. Widać, że to dopiero początki, ale oby tak dalej. Sami o sobie: Zespół istnieje od października 2011-go roku, na początku składał się z gitarzysty i założyciela – Artura Ruchały i jego brata – perkusisty Tomka. W maju 2012 roku skład zasilił basista Michał Zachłowski, a we wrześniu tego samego roku – wokalista i frontman Łukasz Zadroga.Od lutego 2013 roku jest z nami Szymon Zachłowski. Gramy muzykę rockową.

Dzisiaj Oni – jak piszą na swoim facebooku „Oni po prostu tworzą muzykę. Nie jest ważne kto z nimi ją zagra :)”

Sandaless – Zespół Sandaless powstał w 1997 roku w Ełku, gdzie funkcjonuje do dziś. W swojej karierze Sandaless zagrał ponad 300 koncertów w kraju i za granicą. Zespół brał udział w wielu znaczących festiwalach muzycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Termin:

21 lutego 2015 r.
(sobota)
godz. 18:00

Miejsce:

sala ZEBRA
Ełckiego Centrum Kultury

Wstęp:

cegiełka do nabycia w dniu koncertu: od 10 zł
(Uwaga. Podczas koncertu odbędą się licytacje)