Poluzjanci on town – koncert

23.10. Akustyczny koncert w funkowych i soulowych klimatach. Jak zwykle w przypadku Poluzjantów, usłyszymy zgrabnie przedstawione historie o miłości lub jej braku.

Nie zabraknie także ostrzejszych, dynamicznych funkowych pozycji, z których formacja słynie. Sześcioosobowy zespół, z Kubą Badachem na czele, grał w 2002 roku w Avery Fisher Hall w Lincoln Center (Nowy Jork) oraz na Greenwich Village w klubie Baggot Inn, otrzymał też w 2012 roku nominację do Fryderyka w kategoriach „Grupa Roku” i „Album Roku Pop” za płytę Trzy metry ponad ziemią.

Zespół został założony w 1995 roku przez studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W początkowym składzie znaleźli się: Kuba Badach (wokal), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja), Tomek Szymuś (klawisze). W 1997 roku po raz pierwszy zagrali na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zmuszeni byli wówczas do zmiany nazwy, bo ówczesna wydała się organizatorom zbyt nieprzyzwoita (zobacz: polucja). Wystąpili więc jako TheFormacja.

W 2000 roku zespół, poszerzony o klawisze Grzegorza Jabłońskiego oraz talent techniczny i muzyczny Marcina „Małego” Górnego, wydał debiutancką płytę pt. Tak po prostu (Sony Music Polska). Krążek promowały single: Na planecie pełnej ludzi,Nie ma nasTylko ty i ja. Teksty na płytę w większości napisał Janusz Onufrowicz (oprócz utworów Perfect Guy – napisanego przez wokalistę Kubę Badacha, Zocha – autorstwa Franciszka Piątkowskiego i Nie ma nas – autorstwa Jacka Falkiewicza).

Przygotowanie drugiej płyty wciąż się opóźnia, mimo singli Tralala300 i Najpiękniejsi (w duecie z Kayah), wydanych na Walentynki w 2005. Muzycy jednak w tym czasie współpracowali m.in. z Kayah, Gordonem Haskellem, Sistars, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Moniką Brodką.

W 2006 roku zespół przygotował piosenkę Ona, czyli ja, która promowała program na TVN Style pod tym samym tytułem, prowadzonym przez Joannę Brodzik.

11 lutego 2010 roku nakładem Penguin Records została wydana druga płyta zespołu DRUGA PŁYTA.

Termin:

23 października 2014 r.
(czwartek)
godz. 19:00

Miejsce:

sala Zebra
Ełckiego Centrum Kultury

Bilet: 

50 zł