„Poławiacze pereł” – transmisja HD Live z The Metropolitan Opera

16.01. Już w sobotę 16 stycznia w polskich kinach będzie można obejrzeć transmisję HD Live z The Metropolitan Opera spektaklu operowego „Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta. Od tej transmisji spektakle z nowojorskiej opery dzięki przekazowi satelitarnemu prezentować będzie Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku.

Do ośrodków transmitujących spektakle operowe z The Metropolitan Opera w Polsce postanowiła dołączyć Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

– Jesteśmy pierwszym w Polsce teatrem operowym, który zdecydował się na transmisje z nowojorskiej The Metropolitan Opera – mówi Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. – Jako najmłodszy polski zespół operowy dopiero budujemy swój repertuar, co jest procesem długoletnim, a te transmisje na pewno go wzbogacą. Atrakcyjne tytuły, gwiazdy międzynarodowego formatu, wielkie inscenizacje poszerzą naszą coraz bardziej bogatą ofertę. Taka operowa konkurencja jak Met jest dla nas czystą przyjemnością.

Dla polskich miłośników opery magnesem „Poławiaczy pereł” będzie niewątpliwie występ polskiego barytona Mariusza Kwietnia w partii Zurgi, trzeciego protagonisty spektaklu. W głównych partiach usłyszymy także inne gwiazdy światowej wokalistyki: Dianę Damrau jako Leilę i Matthew Polenzaniego w partii Nadira. Nową inscenizację dzieła Bizeta przygotowała Penny Woolcock, argentyńska reżyserka, która do tej pory współpracowała z Met przy operach współczesnych „Doctor Atomic” i „Śmierć Klinghoffera”. Zarówno cały spektakl, jak i Mariusz Kwiecień zebrał znakomite recenzje po premierze (premiera „Poławiaczy pereł” w Met odbyła się 31 grudnia). „The New York Times” wychwala jego wiarygodną kreację wodza cejlońskiej wioski i wspaniały, bogaty głos.

Więcej: http://new.nazywowkinach.pl/