Podnośnik kąpielowy, czyli urządzenie niezbędne dla osób niepełnosprawnych!

Życie codzienne osób niepełnosprawnych lub mających problemy z poruszaniem się jest naprawdę ciężkie. Nie dość, że zmagają się oni ze swoim problemem zdrowotny to do tego, często napotykają się z niedostosowaniem do ich sytuacji niektórych obiektów czy miejsc użyteczności publicznej.

Czasem nawet warunki mieszkaniowe stają się dla takich osób wyzwaniem. Właśnie dlatego powstaje wiele różnego rodzaju urządzeń mających za zadanie chociaż trochę ułatwić, a czasem wręcz umożliwić, osobom niepełnosprawnym wykonywanie zdawałoby się najprostszych czynności. O jakich urządzeniach mowa?

Podnośnik transportowo-kąpielowy

Bez wątpienia podnośniki transportowo-kąpielowe to sprzęty, które wpływają na komfort funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. Sprawdzają się one zarówno w domach prywatnych, jak i we wszelkiego typu domach opieki, szpitalach, klinikach czy innych placówkach medycznych.

podnośnik jezdnyUrządzenie tego typu charakteryzuje solidna konstrukcja podnośnika, która umożliwia przetransportowanie osoby mającej problemy z poruszaniem się do łazienki. Podnośnik transportowo-kąpielowy bez problemu unosi daną osobę z łóżka i pozwala na jej transport prosto pod prysznic. Całkowicie więc eliminuje się proces unoszenia chorego i korzystanie z wózka inwalidzkiego, który jest w takiej sytuacji mniej wygodny.

Dodatkową cechą, jaką posiada tego typu podnośnik jezdny, jest to, że bez problemu można go złożyć i przewieźć w bagażniku tam, gdzie będzie aktualnie potrzebny.

Innymi słowy, wspomniany wcześniej podnośnik jezdny dla niepełnosprawnych to urządzenie bardzo praktyczne zarówno dla osoby chorej, jak i jej opiekunów. Co jeszcze go wyróżnia? Chociażby sterowanie za pomocą pilota, łatwy montaż, czy przycisk awaryjny będący gwarancją bezpieczeństwa.

Do tego dzięki wysokiej jakości wykonania urządzenie takie jak podnośnik dla niepełnosprawnych to inwestycja na lata, która przy okazji może być dofinansowana.

Podnośnik transportowy rehabilitacyjny

Podnośnik kąpielowy to także swego rodzaju podnośnik rehabilitacyjny. W końcu uniesienie osoby niepełnosprawnej to często nieodzowny element rehabilitacji. Podnośnik taki może być regulowany w kilku płaszczyznach, co znacznie ułatwia pracę osoby chorej. Sprzyja temu także podwójny system sterowania czy regulowana szerokość nóg podstawy.

Jeśli więc zajmujesz się osobami niepełnosprawnymi albo sam jesteś taką osobą skorzystanie z urządzenia, jakim jest podnośnik kąpielowy lub transportowy, na pewno podniesie jakość Twojego życia!