Podaruj sobie trochę słońca

Od kilku dni mamy kalendarzową jesień. Wraz z nią nadchodzą chłodne, szare i bezsłoneczne dni. Zaczynamy się czuć coraz bardziej przemęczeni, znużeni i ogólnie brak nam chęci do życia. To właśnie objawy jesiennej depresji.

Sezonowe wahania nastroju są wynikiem słabego nasłonecznienia naszej strefy klimatycznej zwłaszcza w czasie okresu jesienno-zimowego, gdy słońce świeci słabiej, a w dodatku zdecydowanie krócej dotrzymuje nam towarzystwa.

Jesteśmy istotami zależnymi od słońca, a jego kilkudniowy  brak odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu, doprowadzając na dłuższą metę do depresji. Kolejnym etapem tego niedoboru mogą być różnego rodzaju choroby, zaczynając od grypy i chorób układu kostnego (np. osteoporoza), a skończywszy nowotworach.

Jeśli brakuje naturalnego słońca, to po prostu wybierzmy się do solarium, oczywiście odpowiednio je dawkując. Już kilkuminutowa sesja znacząco poprawi nam nastrój. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem promieni słonecznych dochodzi w naszym organizmie do syntezy witaminy D3. Jak potwierdzają badania naukowe ma ona olbrzymie znaczenie dla naszego samopoczucia, odpręża nas, relaksuje, korzystnie wpływa na układ nerwowy, łagodzi bóle mięśniowe, przyczynia się do regulacji układów przyswajania wapnia i fosforu, jak również zapewnia poprawne działanie naszego układu odpornościowego.

Nie pozbawiajmy się więc życiodajnych promieni UV, skorzystajmy z solarium. Solarium w okresie jesienno-zimowym to bardzo dobra, a może nawet najlepsza z możliwych, alternatywa dla słońca. Pod warunkiem, że znajdziemy profesjonalny salon.

Konkurs:

Dla naszych Czytelniczek mamy do wygrania 3 karnety po 30 minut opalania ufundowane przez solarium SUNRISE w Ełku.

www.facebook.com/solariumsunriseelk

Otrzymają je te z Was, które: 1.  zapiszą się do naszego newslettera oraz 2. odpowiedzą na pytanie:

Jakie znaczenia ma witamina D3 w naszym organizmie?

Odpowiedzi – z podaniem imienia i nazwiska przesyłajcie na maila: redakcja@kobiecyelk.pl (jedna osoba – jeden mail).

Karnety otrzymają osoby, których mail dotrze jako pierwszy, piąty i piętnasty.

Konkurs rozstrzygnięty:

Karnety otrzymują: Marta K., Monika Z., Anna Ł.

Gratulujemy i wszystkim dziękujemy za udział.