Okulary przeciwsłoneczne – ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko atrakcyjny dodatek do stylizacji, ale przede wszystkim ochrona wzroku przed uszkodzeniami spowodowanymi negatywnym wpływem promieniowania UV. Jak słońce wpływa na zdrowie oczu? Kiedy warto nosić okulary przeciwsłoneczne i gdzie szukać najlepszych modeli? 

Jak promieniowanie słoneczne wpływa na zdrowie oczu?

Okulary przeciwsłoneczne pozwalają skutecznie podnieść poziom ochrony oczu niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego. Narażenie na promienie UVA i UVB może prowadzić do poważnych uszkodzeń oczu! Długotrwała ekspozycja na słońce bez efektywnego zabezpieczenia zwiększa ryzyko rozwoju:

  • zespołu suchego oka,
  • zapalenia spojówek,
  • zaćmy,
  • nowotworów oka.

Ponadto promieniowanie słoneczne przyczynia się do przyspieszenia procesów starzenia. Chodzi zarówno o oczy, jak i skórę wokół nich, która jest delikatna i wrażliwa. Dlatego warto wybierać modele okularów, które skutecznie zakryją narząd wzroku oraz strefę dookoła.

Kiedy należy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Choć po okulary przeciwsłoneczne sięgamy najczęściej latem, to okazuje się, że promieniowanie ultrafioletowe zimą jest równie niebezpieczne dla wzroku. Wówczas promienie słońca odbijają się od śniegu, co sprawia, że do naszych oczu dociera jeszcze większa ilość szkodliwego promieniowania! Najlepiej zatem mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne przez cały rok i zakładać je zawsze, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Gdzie kupić najlepsze okulary przeciwsłoneczne? Wybierz sprawdzony sklep optyczny

Jeżeli szukasz dobrych okularów przeciwsłonecznych, upewnij się, że zapewnią one skuteczną ochronę wzroku. Sprawdź, czy posiadają one filtr UV. Taka informacja powinna znaleźć się na etykiecie, na zausznikach okularów, a jeśli kupujesz online, również w opisie produktu na stronie internetowej. Najwyższy poziom ochrony oznaczony jest zazwyczaj jako UV 400. Warto dodatkowo sprawdzić, czy interesujący Cię model posiada certyfikaty, które potwierdzają skuteczność ochrony przed UV. Wiele ciekawych propozycji oferuje sklep optyczny online optyklokalnie.pl. Dostępne są także okulary z polaryzacją!

Warto zwrócić uwagę, że obecnie okulary przeciwsłoneczne są nie tylko elementem zapewniającym skuteczną ochronę wzroku przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, ale także atrakcyjnym gadżetem! Mogą poprawić proporcje twarzy, złagodzić ostre rysy, dodać elegancji i podkreślić atuty urody. Ponownie warto zwrócić uwagę na modne okulary przeciwsłoneczne dostępne w internetowym sklepie optycznym optyklokalnie.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór modeli spełniających wymagania w zakresie ochrony przeciwsłonecznej i wpisujących się w aktualne modowe trendy!