Oddaj elektrośmieci!

14.11. Program „Moje miasto bez elektrośmieci” pomaga mieszkańcom Ełkupozbyć się zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych w prawidłowy sposób. Ze względu na zawarte w nich toksyczne substancje, każde urządzenie zasilane na prąd lub baterie powinno trafić do selektywnego punktu zbiórki.

Stara pralka, odkurzacz czy komputer… Co z nimi zrobić? Na pewno nie można wyrzucać ich razem z innymi odpadami. Każde urządzenia, nawet te najmniejsze zawiera w sobie niebezpieczne substancje, takie jak rtęć, kadm, brom i wiele innych. Toksyny te mogą wydobyć się ze sprzętu, kiedy jest on nieprawidłowo przechowywany w domu lub wyrzucony na dzikie wysypisko, stwarzając zagrożenia dla środowiska.

Zepsuty sprzęt – co z nim zrobić?

W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” na terenie Ełku znajduje się punkt zbierania elektrośmieci. Każdy mieszkaniec w wygodny sposób może pozbyć się zużytych urządzeń, które niepotrzebnie zajmują miejsce w domu. Zebrany sprzęt trafia do zakładów przetwarzania, gdzie zostaje zutylizowany.

Gdzie w Ełku oddasz elektrośmieci Kiedy
ul. Sikorskiego 13 (parking przy CH Lidl) Każda druga sobota miesiąca
w godz. 9.00-14.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor, pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.