Ocalić wrota Ełku – wystawa Darka Gajko

19.11. Zapraszamy na wernisaż wystawy Darka Gajko. Patronat nad wydarzeniem objął KobiecyEłk.pl.

Wśród licznych budynków znajdujących się w centrum Ełku jest wiele przedwojennych kamienic, które są w ostatnich latach poddawane renowacji. W wyniku tych działań bezpowrotnie znikają piękne, często ręcznie rzeźbione, a czasem też już mocno zniszczone, unikalne drzwi wejściowe do tych budynków. Zwracają one uwagę kunsztem wykonania oraz starannością, choć ząb czasu dał im się we znaki. Drzwi te nadają niepowtarzalny klimat nie tylko budynkom, do których należą, ale przede wszystkim dla Ełku.

Zachodzi obawa, że niedługo nikt już o tych drzwiach nie będzie pamiętał, bo zostaną wymienione na bardziej funkcjonalne, nowoczesne modele. Zabytkowe „Wrota”wrosły w krajobraz miejski, stając się jego powszednim elementem. Przechodnie mijają je, często nawet ich nie dostrzegając.

W swoim projekcie chciałbym te stare drzwi utrwalić na fotografiach, a przez to zwrócić na nie uwagę mieszkańców Ełku, ale też przybywających gości i turystów, dzięki temu, ocalić je od zapomnienia. Celem mojego projektu jest promowanie Ełku jako zabytkowego miasta z ciekawymi obiektami i interesującą historią oraz zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno i starą, przemijającą architekturę.

Dariusz Gajko

Dariusz Gajko – specjalizuje się w fotografii portretowej, mody, architektury. Pierwszy raz z ciemnią zetknął się 20 lat temu, a od 10 lat fotografowanie stało się pasją i nieodłączną częścią jego życia. Na swoim koncie ma realizację sesji modowych „Fashion Project” m.in. w Mediolanie, Zurychu, Kownie, Warszawie oraz wielu urokliwych miejscach na Mazurach. Autor wielu wystaw. Akredytowany fotograf Wyborów Miss Polski na Wózku 2014 i 2015 w Warszawie, fotograf Europejskiego Festiwalu Filmowego „ Integracja Ty i Ja” Koszalin 2015. Akredytowany fotograf Spartakiady FAR w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale 2015 pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Prowadził wiele warsztatów fotograficznych dla młodzieży z Polski i Ukrainy, Fotoreporter serwisu KobiecyElk.pl. Otrzymał stypendium artystyczne prezydenta Ełku.

Termin:

19 listopada
(czwartek)
godz. 18:00

Miejsce:

Galeria Ślad
Ełckiego Centrum Kultury

wstęp wolny