Obcy z Mons – spektakl

6.11. Spektakl Teatru Ad Spectatores z Wrocławia. 23 sierpnia 1914 roku nieliczne oddziały wojsk brytyjskich starły się z wielokrotnie silniejszą armią niemiecką. Rozkaz brzmiał: powstrzymać ofensywę Berlina i dać czas na przegrupowanie jednostek francuskich. Ku zdumieniu wszystkich Anglicy zatrzymali niemieckie natarcie. Kiedy klęska wojsk brytyjskich zdawała się być przesądzona, żołnierze wezwali na pomoc łuczników Świętego Jerzego.

obcy_z_mons_plakatZastępy aniołów ostrzelały z niebios pozycje niemieckie gradem strzał, zmieniając przebieg bitwy. Na starych kartkach pocztowych, pośród okopów, można dostrzec spowite bielą postaci, uzbrojone w łuki. Na innych wyraźnie widać zielone sylwetki, niewielkiego wzrostu walczące zażarcie z Niemcami, bowiem Brytyjski Korpus Ekspedycyjny w tę sierpniową noc wsparli również Obcy. A wszystko to działo się w belgijskim miasteczku Mons.

scenariusz i reżyseria: Maciej Masztalski
scenografia i kostiumy: Ewa Beata Wodecka
obraz: Edgar de Poray
dźwięk: Marek Księżarek
obsada: Marcin Chabowski, Łukasz Chojęta, Jakub Giel, Lucyna Szierok, Piotr Zakrzewski

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

6 listopada 2016 r.
(niedziela)
godz. 18:00

sala widowiskowa
Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 15 zł – KUP BILET ONLINE

spektakl dla widzów od 14 lat
czas trwania: 50 minut