Niezawodne triki na ubieranie się w ciąży – jak wyglądać modnie i komfortowo?

Przyszłe mamy już w okolicach 4. miesiąca ciąży mogą pomyśleć o wymianie garderoby. Ubrania ciążowe powinny być przede wszystkim wygodne, lecz trzeba też czuć się w nich komfortowo, bo zwykle znacznie poprawia to nastrój i ogólne samopoczucie. Jak się ubierać w czasie ciąży?

W jakie ubrania warto się zaopatrzyć na czas ciąży?

Ubrania ciążowe powinny być wykonane z elastycznych materiałów, które dopasowują się do rozmiarów rosnącego brzucha. Warto wybrać dedykowane ciężarnym:

  • spodnie lub legginsy – posiadają one specjalny pas, który nie opina, ale jednocześnie nie opada,
  • swetry – zapewniają odpowiednie zabezpieczenie przed chłodem, chroniąc także okolice nerek,
  • koszulki – warto wybrać od razu takie, które są przystosowane także do karmienia piersią,
  • tuniki – dobrze wyglądają w połączeniu z legginsami,
  • rajstopy – w przeciwieństwie do modeli tradycyjnych nie opinają rosnącego brzucha.

Wymienione elementy garderoby stanowią bazę do budowania różnorodnych stylizacji. Aby wyglądać dobrze w ciąży, nie trzeba wymieniać całej szafy- wystarczy kilka ubrań, które można nosić na co dzień.

Stylizacje ciążowe – wygoda na pierwszym miejscu

Wybór odpowiednich ubrań ciążowych jest kluczowy dla dobrego samopoczucia i zachowania zdrowia. Nieelastyczne, opinające materiały mogą spowodować ucisk, który w najgorszym przypadku może prowadzić nawet do problemów z krążeniem. Ponadto ubrania ciążowe powinny być przewiewne, zapewniając ciału odpowiednią wentylację – zarówno przegrzanie, jak i wychłodzenie są niekorzystne dla przyszłych mam, szczególnie, że w czasie ciąży nie można przyjmować wielu leków, które normalnie pomogłyby szybko uporać się z przeziębieniem.

Więcej informacji na temat ciąży oraz praktyczne wskazówki, które mogą być przydatne w tym okresie, oferuje rodzicom oczekującym potomstwa Program Nestlé Baby&me. Dzięki niemu zyskują oni dostęp do aktualnej wiedzy także z zakresu porodu oraz żywienia niemowląt i starszych dzieci, a także opieki nad nimi. Dodatkowo rodzice mają możliwość wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami oraz bezpłatnego zadawania pytań ekspertom, m.in. położnej, edukatorce laktacyjnej czy pediatrze.

Modnie na co dzień i od święta

Dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży są stylizacje oparte na legginsach i sukienkach czy tunikach. Legginsy można również połączyć z koszulką i luźniejszym swetrem. W ciepłe dni dobrze sprawdzają się spodenki dla ciężarnych, z długim paskiem. Tymczasem zimą warto postawić na legginsy termiczne lub rajstopy. Te drugie komponują się z sukienką – przyszłym mamom przyda się w szafie przynajmniej jeden model na większe okazje. Wiele sukienek ciążowych oraz koszulek przystosowanych jest do karmienia piersią, zatem jeśli przyszła mama będzie karmić naturalnie, może zaopatrzyć się już teraz właśnie w takie modele.

Ciepła kurtka na zimę

Jesienią i zimą w garderobie przyszłej mamy nie może zabraknąć ciepłej kurtki. Te tradycyjne nie sprawdzają się, gdyż nie sposób ich dopiąć, zwłaszcza w późniejszych okresach ciąży. Warto zaopatrzyć się w specjalną kurtkę – modele dla ciężarnych często wyposażone są w dodatkową kieszonkę, która umożliwia noszenie dziecka. Są to tak zwane „kangurki”, przydatne zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie. Umożliwiają bliskość mamy i dziecka, która jest przecież kluczowa dla prawidłowego rozwoju i budowania więzi.

Program Baby&me dla ciężarnych i młodych rodziców

Wiele ciekawostek i przydatnej wiedzy na temat przebiegu ciąży, porodu, połogu czy karmienia niemowląt można znaleźć na stronie Programu Baby&me. Dedykowany jest on rodzicom oczekującym narodzin dziecka, a także tym, którzy wychowują maluszka do końca 3. roku życia. Uczestnicy programu zyskują dostęp do e-booków przygotowanych we współpracy z ekspertami oraz przydatnych narzędzi, takich jak Imiennik, mogą też przygotować personalizowaną metryczkę dla maluszka. Do dyspozycji rodziców są także dostępne na stronie karty kontrastowe i karty do zdjęć. Mają więc oni solidne wsparcie na kolejnych etapach rozwoju, zwłaszcza w kluczowych, przełomowych dla maluszka oraz jego mamy i taty momentach.

Artykuł powstał we współpracy z programem edukacyjnym dla rodziców Nestlé Baby&me.