Naprawy smart – idealne na wgniecenia parkingowe

Wgniecenia parkingowe to jedne z najczęstszych uszkodzeń samochodów. Na parkingach, zwłaszcza na nowych osiedlach i w centrach miast często jest wyjątkowo tłoczno, co znacznie utrudnia parkowanie i podnosi ryzyko uszkodzenia czyjegoś i swojego samochodu podczas tego manewru. Aby usunąć skutki niefortunnego parkowania, które najczęściej nie są poważne (zazwyczaj kończy się na otarciach lakieru i drobnych wgnieceniach karoserii), nie trzeba dziś udawać się do blacharza i lakiernika. Zamiast tego można skorzystać z napraw Smart Repair.

car-1204163_640Bezlakierowe usuwanie wgnieceń

Technologia bezlakierowego usuwania wgnieceń zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców. Dzięki niej można oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Zamiast wybierać się do warsztatu lakierniczego czy blacharskiego, wystarczy odwiedzić warsztat, który specjalizuje się w usuwaniu wgnieceń parkingowych. Często takie warsztaty znajdują się przy centrach obsługi samochodów (na przykład myjniach samochodowych, które specjalizują się w świadczeniu bardzo specjalistycznych usług).

Termin Smart Repair zawdzięcza swoją nazwę wyrażeniu Small and Medium Area Repair Technologies (czyli „Technologie napraw mało i średnioobszarowych”). Odnosi się – jak sama nazwa wskazuje do renowacji małych i średnich powierzchni karoserii. Najczęściej obejmuje naprawy estetyczne i pozwala na usunięcie delikatnych odkształceń i zadrapań. Smart Repair może być również stosowane we wnętrzu samochodu, chociażby do renowacji gałki skrzyni biegów czy kierownicy. Technologia ta wywodzi się z USA. Dobrze przyjęła się także w Europie Zachodniej.

W ramach Smart Repair można:

  • odnowić skórzaną tapicerkę
  • wykonać naprawę tapicerki materiałowej
  • odnowić i naprawić plastikowe elementy wnętrza oraz karoserii
  • wyciągnąć niewielkie wgniecenia, które nie spowodowały złamania lub pęknięcia blachy
  • wykonać naprawę karoserii auta, które stało na zewnątrz podczas gradobicia
  • lakierować elementy karoserii i wnętrza metodą SPOT
  • malować i lakierować elementy wykonane z tworzywa sztucznego
  • naprawiać szyby samochodowe
  • polerować reflektory
  • odnawiać i malować felgi – zarówno aluminiowe jak i stalowe.

Technologia napraw Smart Repair pozwala nie tylko zaoszczędzić stosunkowo duże sumy pieniędzy, ale też sporo czasu. Naprawa samochodu w technologii Smart Repair zajmuje od kilkudziesięciu minut do najwyżej 2-3 dni. Zamiast prostować blachy u blacharza i lakierować karoserię u lakiernika, można udać się do stacji obsługi pojazdów i tam naprawić wgniecenie czy zadrapanie. Obecnie technologia szybkich napraw cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców z Polski. Do stacji obsługi przyjeżdżają kierowcy aut różnych marek i w różnym wieku – od tych kilkunastoletnich, po nowoczesne, niemalże nowe auta, które bardzo niedawno opuściły salon.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą FastServ – najlepszym serwisem samochodowym w Poznaniu, zajmującym się m.in. blacharstwem, lakiernictwem i naprawami spot.