Muzyka i Obraz – święta majowe

10.05. Pierwszy z cyklu koncertów organowych odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w niedzielę. Zagrają Maciej Fortuna i Marek Smoczyński. Tytuł koncertu: „Muzyka i Obraz – święta majowe”.

Maciej Fortuna – polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny. Urodził się 13 września 1982 roku w Lesznie. W roku 2008 uzyskał tytuł magistra nauk prawnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Dwa lata później uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania, przyznaną za „wyjątkowe międzynarodowe osiągnięcia w obszarze współczesnej muzyki jazzowej potwierdzone uznaniem krytyków polskich
i zagranicznych.”

Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijaniem palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki.

Marek Smoczyński – organista; ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina i dr Jarosława Wróblewskiego oraz w klasie prof. Armida Gasta w Musik Hochschule w Lubece (Niemcy). Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną.

Paweł Wypych (VJ Pillow) – swoje pierwsze działania jako VJ rozpoczął w 2010 roku podczas „We Want You”, cyklu imprez z muzyką elektroniczną, którego był współorganizatorem. W kolejnym roku utworzył duet audiowizualny „Steve Nash & VJ Pillow”, w ramach którego wystąpił z autorskim programem, a następnie podczas wielu festiwali i wydarzeń artystycznych, m.in. 4. PLASTER – Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii. W 2013 roku rozpoczął współpracę z Maciejem Fortuną nad projektem z muzyką processingbop – czarno-białe minimalistyczne formy (m.in. Edinburgh Festival Fringe) oraz w programie „Muzyka na trąbkę i organy” (autorskie wizualizacje, inspirowane tematycznymi obrazami).

Program:
Maciej Fortuna – Muzyka na Trąbkę i Organy:
II
V
XIII
XVII
XX
VII
VIII
X
XXI
Ave Maria

Termin:

10 maja 2015 r. (niedziela)

Godz. 19.00

Miejsce:
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego

Wstęp wolny