Monitor aktywności fizycznej i snu – jak umiejętnie go wykorzystać?

Coraz częściej nowoczesne osiągnięcia technologii służą dbaniu o naszą kondycję i zdrowie w tych niezwykle dynamicznych czasach. Jednym z nich jest właśnie Fitbit Flex, który znacząco może przyczynić się do podniesienia jakości naszego życia. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się sam!

fitbit-flex-2Czym jest Fitbit Flex?

Produkt marki Fitbit jest jednym z bardziej innowacyjnych gadżetów, które zostały opracowane w ostatnich latach. Z jego pomocą możesz kontrolować liczbę kalorii spalanych w przeciągu dnia, opracować i kontrolować swój plan żywieniowy, a także – zadbać o odpowiednio wysoką jakość Twojego snu. Wszystko to za sprawą jednego, małego urządzenia, które wyglądem niewiele różni się od gumowych opasek noszonych na nadgarstku.

Pragmatyzm i wygoda

Fitbit Flex został opracowany w taki sposób, aby pełnić swoje funkcje nie przeszkadzając Ci przy tym w wykonywaniu Twoich codziennych zajęć. Jest niezwykle wygodny i estetyczny, więc z pewnością będziesz mógł dopasować go do zdecydowanej większości swoich ubrań. Wodoszczelność (nawet do 10 metrów) pozwala Ci nosić go również na basenie, bądź nie zaprzątać sobie nim głowy podczas kąpieli, czy szybkiego prysznicu przed wyjściem z domu.

Główne zalety

Jedną z podstawowych funkcjonalności opaski jest analizowanie pracy organizmu w cyklu dnia oraz przeliczanie spalanych kalorii ze względu na wykonywaną aktywność. W ramach tego mierzy ona między innymi wykonane kroki, minute spędzane na aktywności, czy też dystans, który przebywamy.

Kolejną oferowaną wartością jest mierzenie czasu Twojego snu oraz jego poszczególnych faz. Wstając z rana będziesz mógł sprawdzić, ile razy zdarzało Ci się przebudzić, a także – jak długo trwał tak zwany “sen głęboki” (faza SEM). Właśnie w jego trakcie Twój organizm najbardziej regeneruje swoje siły witalne. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł poczynić działania, aby zoptymalizować swój cykl dnia i nocy w taki sposób, by Twoje pokłady energii były jak największe. Informacje te pozwolą Ci również szybko zauważyć występujące parasomnie (zaburzenia snu), takie jak na przykład bezdech, czy lęki nocne.

Pełna automatyzacja z innymi urządzeniami (zarówno komputerem, jak i mobilnymi), dzięki wykorzystaniu Bluetooth 4.0 jest jeszcze jedną, istotną zaletą zdecydowanie ułatwiającą zarówno obsługę samej opaski, jak i wygodę jej użytkowania.

fitbit-flex-1

Podpora motywacji

Dodatkowe walory oferowane przez monitor Fitbit Flex bez wątpienia przypadną do gustu dla osób, którym ciężko jest zmotywować się do zadbania o swoją kondycję fizyczną. Zaliczyć do nich można między innymi:

 • realizacja celów metodą grywalizacji – możliwość wyznaczania zadań, sprawdzania stopnia ich realizacji oraz zdobywania odznak; w tym także – opcja umożliwiająca dzielenie się ze znajomymi swoimi wynikami i konkurowania z nimi w ramach specjalnej aplikacji (udostępnianej za darmo przez producenta na jego stronie)
 • świecące diody wskazujące etap realizacji zadania oraz przypominające przez cały dzień o powziętych postanowieniach w ramach aktywności fizycznej
 • wprowadzanie do systemu  (za pomocą wspomnianej aplikacji) harmonogramu swojego żywienia, w celu wyliczania automatycznego wyliczania aktualnego bilansu kalorycznego
 • kompatybilność z innymi popularnymi programami ułatwiającymi prowadzenie aktywnego trybu życia, takimi jak choćby HealthVault firmy Microsoft, czy MyFitnessPal

Złap wiatr w żagle!

Jak widzisz – współczesna technologia umożliwia Ci w maksymalnie przystępny oraz zautomatyzowany sposób zadbać o Twoje zdrowie i kondycje. Zdrowy rytm dnia i nocy jest – dosłownie – na wyciągnięcie Twojej ręki!

* Zdjęcia użyte w artykule pochodzą ze strony polskiego dystrybutora Fitbit Flex – Alstor.pl1 komentarz

 1. Ablewear.pl
  maj 07, 2016 @ 13:29:18

  Potwierdzamy 🙂 już tysiące osób na świecie pokochało Fitbit… i uzależniło się od chodzenia (liczenia kroków) 🙂
  Do końca Maja mamy naprawdę gorącą cena na Fitbit Flex czarny i lime.
  Zapraszamy 🙂