Mistrz makijażu z Ełku wygrywa mistrzostwa w Warszawie

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Artystów Makijażu 2014 w Warszawie zdobył nie kto inny tylko ełczanin, Marek Bogdziewicz. Tydzień później zaś sam oceniał – pracował jako juror na Międzynarodowym Kongresie Kongresie Wizażystów w Gdańsku. 

Udział w Polskich Mistrzostwach Artystów Makijażu poprzedzony był eliminacjami. Marek Bogdziewicz zakwalifikował się do finału. Zadaniem finałowej szóstki było podkreślenie urody modelki za pomocą modelowania twarzy podkładem i oka za pomocą cieni – generalnie tematyka „nude look disco”. Modelką stylisty fryzur z Ełku była także ełczanka – Michalina Sieńkowska. Malując ją Marek Bogdziewicz wywalczył pierwsze miejsce i okazał się najlepszym artystą makijażu w Polsce.

– To zwycięstwo napędza mnie do dalszego działania – powiedział serwisowi KobiecyElk.pl. – Była to weryfikacja swoich umiejętności. Stając do konkursu przechodzisz sito selekcji, co wcale nie oznacza, że jesteś najlepszy. To motor do dalszego rozwoju. Tym bardziej, że widziałem prace innych osób i było one bardzo dobre.

Marek wygrał mistrzostwa 27 września, a tydzień później uczestniczył jako osoba wspierająca pokaz Marty Robak – mistrzyni świata we fryzjerstwie artystycznym. Tu zajmował się już tworzeniem fryzury. Ełczanin, jako ambasador firmy Kaaral, był jurorem w Gdańsku na Kongresie Wizażystów oraz prelegentem – jego wykłady dotyczyły tematyki makijażu.

– Zdecydowanie łatwiej jest być ocenianym niż oceniać, bo stojąc na scenie i malując skupiasz się na swojej pracy – mówi Marek Bogdziewicz. – Gdy oceniasz, stresujesz się za wszystkich uczestników.

Artist make up z Ełku już snuje kolejne plany dotyczące rozwoju swojej pasji.

 1 komentarz

  1. Małgorzata
    paź 08, 2014 @ 09:08:54

    Bogate doświadczenie zawodowe Marka Bogdziewicza owocuje wspaniałymi zdjęciami z pokazu. Pełen profesjonalizm.