Miłość na jazzowo… i nie tylko

12.02  Artystyczny czwartek w Szkole Artystycznej  zaplanowano jako koncert młodych artystów, którzy wykonają utwory o miłości. Wystąpią: Rafał Wróblewski i Jakub Cybula w projekcie „Miłość na jazzowo… i nie tylko”.

Projekt zawiera utwory poruszające tematykę miłosną. Rafała głos przeniesie Państwa w sentymentalną podróż. Zaśpiewa on bardziej i mniej znane utwory jazzowe i nie tylko, które mówią o pięknej, magicznej miłości.

Rafał Wróblewski – (20 lat) – pochodzi z Ełku, mieszka aktualnie w Olsztynie. Studiuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Śpiewaniem zajmuje się od 7 lat. Posiada rzadko spotykaną barwę głosu, jaką jest kontratenor. Inspiruje go muzyka jazzowa, operowa, poezja śpiewana, pop. Rafał jest absolwentem Szkoły Muzycznej w Ełku w klasie fletu, gdzie doskonalił swoje umiejętności. Był uczestnikiem wszelkich zajęć wokalnych, gdzie jeszcze bardziej kształcił swój warsztat. Do jego wokalnych wzorców należą m.in.: Ella Fitzgerald, Lea Michele, Louis Armstrong, a także Lora Szafran, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek, Kuba Badach.

Jakub Cybula (19 l.) – jest aranżerem, pianistą, a przede wszystkim studentem kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk muzycznych w Olsztynie. Pochodzi z Iławy. Ukończył on Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie perkusji. Jest członkiem znanego warmińskiego chóru „Camerata”, którego dyrygentem jest prof. UWM Honorata Cybula – jego mama. Gra na fortepianie, akompaniowanie jest jedną z jego pasji. Interesuje się on muzyką jazzową, soulową, bluesową itp. Lubi kiedy materiał jest wymagający pracy, gdyż przy tym rozwija się i pozwala mu na dopracowanie swojego stylu. Współpracuje z różnymi zespołami oraz muzykami solowymi.

Termin:

12 lutego 2015 r.
(czwartek)
godz. 18:00

Miejsce:
sala koncertowa
Szkoły Artystycznej w Ełku

wstęp wolny