Matylda i Królicze Historie

8.12. Wystawa „Matylda i Królicze Historie” stanowi powrót do dziecięcych marzeń. Artystka roztacza przed nami świat swojej wyobraźni, w której snuje opowieści o niezwykłym życiu królików Matyldy i jej rodziny- mieszkańców sekretnego, marchewkowego pola.

matylda_plakat_strona-1Postaci zostają uczłowieczone przez co stają się bliższe odbiorcy w każdym wieku ze względu na codzienność przygód, podobieństwo problemów, radości i powodów wzruszeń. Poprzez wystawę stajemy się aktywnymi obserwatorami codziennego życia króliczej rodziny wypełnionego zapachem cynamonu i muzyki retro. Daje nam to możliwość wspólnego przeżywania historii Matyldy i jej rodziny oraz dopisywać do niej nowe wątki. Bohaterowie ilustracji artystki postawieni są w roli serdecznych przyjaciół dzieci, którzy doskonale radzą sobie z codziennymi troskami. Ilustracjom towarzyszą krótkie teksty stanowiące królicze recepty na smutki. W pracach Karoliny Łuć zarysowują się silne inspiracje książkami dla dzieci m.in. Tove Jansson, Astrid Lindgren.

Karolina Łuć (1991, Gliwice) absolwentka Malarstwa i Technik Pozłotniczych Liceum Plastycznego w Gliwicach. Tworzy grafiki, ilustracje i obiekty. Autorka książki „Lola i Cynamon”, której fragmenty pokazane zostały na wielu wystawach indywidualnych m.in. w Gliwicach  i Wrocławiu. Jej grafika „Rabbit Kiss” została wystawiona w Muzeum Narodowym w Krakowie, w. ramach projektu SZTUKA TERAZ.

„Matylda i Królicze Historie”
Karolina Łuć

Galeria Ślad
Ełckie Centrum Kultury
kurator: Katarzyna Hoffman

wernisaż: 8 grudnia 2016 r. (piątek)
godz. 18:00
wystwa czynna do 5 stycznia 2017 r.
wstęp wolny