Masz firmę? Nie przepłacaj za telefon!

Rachunek telefoniczny, zwłaszcza jeśli posiada się firmę, może być nie lada wydatkiem. Zwłaszcza małe firmy szczególnie odczuwają ten odpływ gotówki. Jednak telefon jest nam zazwyczaj do pracy potrzebny, a często okazuje się wręcz konieczny. Na szczęście polscy operatorzy telefonii komórkowych dostosowują swoje oferty także do klientów posiadających biznes. Umiejętne poruszanie się w tym gąszczu promocji pozwala więc często zaoszczędzić część funduszy dotąd wydawanych na rozmowy telefoniczne, SMS-y i MMS-y, a tym bardziej mobilny dostęp do Internetu.

Pomimo, że już niemal w każdym domu funkcjonuje chociaż jeden telefon komórkowy, to właśnie biznes jest największym rynkiem zbytu dla ofert naszych krajowych operatorów. Wychodząc naprzeciw temu trendowi, często możemy się spotkać z bardzo szeroką i różnorodną ofertą, skierowana właśnie do klientów biznesowych.

Ryczałt

Popularne dawniej naliczanie opłaty za minutę rozmowy, czy też wiadomość tekstową, w przypadku kontaktów biznesowych się nie sprawdza. Negocjacje bywają czasem długie i intensywne, a klientów firma może mieć bardzo wielu. Obliczanie, czy nie jest to czasami 1000-sięczna darmowa minuta, a każda kolejna będzie płatna lub sprawdzanie licznika podczas rozmowy jest bardzo uciążliwe, niepraktyczne i znacznie utrudnia swobodny kontakt z kontrahentami firmowymi. Cała komunikacja zostaje więc tym sposobem zaburzona. Odpowiedzią na ten problem stał się więc ryczałt. Znaczy to, że oferta powinna zawierać nielimitowane usługi, które są szczególnie ważne dla firm np. rozmowy do wszystkich sieci, na stacjonarne oraz w obrębie Unii Europejskiej. Skutkuje to tym, że można spokojnie prowadzić interesy bez obaw o dodatkowe koszty, uiszczając jedynie stałą opłatę miesięczną.

Szybki kontakt

Mając już ofertę z nielimitowanymi usługami telekomunikacyjnymi oraz przesyłem nieograniczonej liczby danych, wymagamy także dobrej jakości takich połączeń. Szerokie zasięg, niezawodność sieci oraz prędkość przesyłania danych są w biznesie szczególnie ważne. Na wolnym rynku interesy to wyścig o fotel najlepszego, szkoda by więc było, gdyby pozbawił go nas brak możliwości szybkiego skontaktowania się z kontrahentem. Zwłaszcza Internet jest bardzo popularna platformą komunikacyjna więc odpowiednia paczka danych, gdzie prędkość jest w pełni zadowalająca, jest jak najbardziej w cenie.

Co jeszcze?

Nielimitowane połączenia i wiadomości tekstowe? Są! Szybki Internet i duży transfer danych? Też jest! Czego więc brakuje do pełni szczęścia? Urządzenia, które ułatwi nam cały proces komunikacji. Poręcznego, wygodnego, łatwego w obsłudze i nie wymagającego poświęcenia mu zbyt dużej ilości czasu. Na rynku pojawiły się więc smartfony, które obecnie stały się małymi centrami dowodzenia w naszym życiu. Ten nowy rodzaj telefonów komórkowych przydatny jest w szczególności w biznesie, gdyż pozwala on na wykonywanie wielu różnych operacji na jednym urządzeniu. Smartfon odciąża nas w myśleniu nad rzeczami błahymi i pomaga skupić się na prowadzeniu firmy i zarządzaniu jej zasobami. Nawet podczas spotkania biznesowego są w stanie szybko i efektywnie wspomóc naszą prezentację. Polscy operatorzy chętnie wyposażają więc przedsiębiorstwa w smartfony oraz inne gadżety ułatwiające komunikację i pracę. A wszystko to za symboliczną złotówkę!

Dziękujemy Infopower.Bydgoszcz.pl za konsultację merytoryczną.