Makijaż: w jakim najlepiej będzie wyglądać brunetka?

Makijaż powinien być dopasowany do typu urody, koloru włosów i oczu. Pomoże to podkreślić walory urody i ukryć jej niedoskonałości. W przypadku brunetek make-up powinien być wyrazistszy i mocniejszy niż u blondynek czy posiadaczek rudych włosów. Jak wykonać taki makijaż i jakie kosmetyki będą do niego potrzebne?

Zasady makijażu dla brunetek

W makijażu brunetek króluje jedna podstawowa zasada: make-up powinien być bardziej wyrazisty niż u kobiet z jasnymi włosami. W praktyce oznacza to, że brunetki na tagomago.pl/collections/pupa mogą sięgać po kosmetyki PUPA do mocnego konturowania twarzy oraz rozświetlacze o dowolnej tonacji. Posiadaczki ciemnych włosów koniecznie powinny również zaopatrzyć się w preparaty, które podkreślą brwi np. kredkę lub pomadę w formule wodoodpornej. Makijażystki radzą także, aby w makijażu brunetki wykorzystywały róże o brzoskwiniowych tonach. Przestrzegają również, aby nie naciągać reguły wyrazistości makijażu i zawsze stawiać na umiar, pomoże to zachować naturalność.

Jak podkreślić brązowe oczy?

Brązowe włosy zazwyczaj idą w parze z oczami o tym samym kolorze. Ich podkreślenie uważa się za najważniejszy element makijażu. Brunetki o brązowych tęczówkach powinny sięgać po cienie do powiek, eyelinery i kredki w kolorach znajdujących się po przeciwnej stronie koła barw, czyli fiolecie, zieleni, granacie. Kosmetyki w tych barwach podbiją naturalny kolor oczu i sprawią, że makijaż nabierze zupełnie innego wymiaru. Dobrym wyborem przy brązowych oczach będą też cienie pomarańczowe, żółte, czerwone, różowe, w odcieniach brązu.

Jak podkreślić zielone oczy?

Brunetki o zielonych oczach wśród kosmetyków PUPA powinny odnaleźć te w tonacji brązowej, czerwonej, fioletowej. Z ich pomocą łatwo będzie podkreślić spojrzenie. Najlepszy efekt osiągnie się, jeśli nad górną linią namaluje się kreskę. Wizażystki zalecają też, sięgnięcie po podkręcającą rzęsy maskarę. Z takim makijażem oczu dobrze będzie współgrać makijaż twarzy w tonacjach łososiowych i różowych, rezygnujący z chłodnych tonów.

Jak podkreślić niebieskie oczy?

Brunetki o niebieskich oczach w makijażu powinny postawić na złoto, brąz i beż. W codziennym make-up warto zastosować delikatne kosmetyki, rzęsy podkreślić tuszem o wydłużających właściwościach. Na wieczór zdecydować można się na mocniejsze akcenty kolorystyczne, które dopełni smokey eye w tonacji złoto-brązowej. W przypadku makijażu twarzy najlepiej sprawdzą się neutralne i chłodne tonacje np. jasny, metaliczny róż, różowy rozświetlacz, jasny bronzer do konturowania twarzy.