Laminacja brwi – co powinnaś o niej wiedzieć?

Moda dotycząca brwi zmienia się z sezonu na sezon. Obecnie dużą popularnością cieszą się gęste i zadbane włoski. Z tego powodu wiele kobiet marzy o posiadaniu właśnie tak wykończonego oka. Pomóc w tym może laminacja brwi. Na czym polega zabieg i dlaczego warto go wykonać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Co to jest laminacja brwi?

Zabieg laminacji brwi można przyrównać do zrobienia trwałej. Polega na trwałym ułożeniu włosków w odpowiedniej pozycji i kształcie. Wykonanie czynności wymaga precyzji oraz zastosowanie odpowiednich akcesoriów. W profesjonalnym salonie zajmującym się stylizacją brwi stosuje się między innymi produkty marki Noble Lashes.

Do laminacji stosuje się różne preparaty, które zastosowane w umiejętny sposób gwarantują trwałe ułożenie brwi. Z tego powodu warto zdecydować się na skorzystanie z usług fachowego salony, który ma duże doświadczenie i dobre rekomendacje.

Jakie są efekty laminacji brwi?

Zabieg ten zapewnia nie tylko piękne ułożenie włosków. Po jego wykonaniu brwi stają się zregenerowane i odżywione, dzięki czemu naturalne owłosienie rośnie gęściej i jest bardziej błyszczące.

Zastosowanie zabiegu wiąże się też z tym, że samodzielny makijaż brwi staje się zbędny. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają naturalnie bardzo gęste brwi, które trudno się układają. Poddając się zabiegowi pod okiem fachowca z wykorzystaniem dobrych produktów np. Noble Lashes, można być pewnym, że włoski już zawsze będą na właściwym miejscu.

Nadanie brwiom kształtu sprawia, że prostszy staje się również makijaż. Wystarczy lekko podkreślić oko, by cieszyć się pięknym i naturalnym efektem. Po zabiegu laminowania można zapomnieć o konieczności stosowania mydełka czy pomady do brwi.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg laminacji brwi jest polecany osobom, które:

  • nie chcą samodzielnie układać włosków,
  • chcą nadać swoim brwiom objętość,
  • chcą ukryć mankamenty np. blizny obecne w okolicy brwi.

Ile utrzymuje się efekt laminacji brwi?

Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle przez 6 do 8 tygodni. Wynika to oczywiście z tego, że włoski z brwi naturalnie wypadają. Laminowane włosy tracą swoją żywotność i robią miejsce następnym. Taka wymiana trwa zazwyczaj do 8 tygodni.

Laminowanie brwi to bardzo ciekawy zabieg, który pomaga zadbać o piękny wygląd i kondycję włosków. W związku z uniwersalnym charakterem procedury, warto się na nią zdecydować, jeśli chce się ograniczyć codzienny makijaż albo okiełznać niesforne włoski.