Koncert zespołu Constantine

1.07. W środę w amfiteatrze ełckim wystąpi zespół wokalny Constantine , który wywodzi się z miasta Niš. Swą nazwę zaczerpnął od historycznej postaci cesarza Konstantyna Wielkiego, który urodził się ok. 282 roku właśnie w mieście Niš. 

Grupa powstała w 2008 roku jako wspólny pomysł muzyków i wielbicieli kameralnej muzyki wokalnej na nowoczesne, niestandardowe wykonanie tego rodzaju muzyki. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany i bazuje na kompozycjach serbskich i zagranicznych autorów muzyki etno, pop, rock, jazz czy muzyki filmowej i duchowej, którą Constantine aranżuje w specyficzny i wyjątkowy sposób nadając jej własny charakter.

Celem grupy jest promocja i afirmacja kameralnych i niestandardowych wykonań wokalnych oraz zachowanie muzycznych tradycji Niša i Serbii oraz szeroko rozumianych stylów muzycznych.
Grupa Constantine koncertowała w całej Serbii. Muzycy wzięli udział w najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju oraz uświetniali swym śpiewem ważne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe czy sportowe. Można tu wspomnieć o Festiwalach jazzowych, Przeglądach filmowych czy otwarciu tenisowego turnieju Puchar Davisa, gdzie Constantine wykonywał hymn Serbii i Szwecji. W marcu 2012 roku grupa Constantine wystąpiła w serbskiej wersji popularnego na całym świecie programu „Mam Talent!”, gdzie muzycy zajęli III miejsce.

W 2012 i 2013 roku zespół wystąpił na Festiwalu Vidovdan.

Członkami zespołu są:

Bojan Stanković (I tenor)
Dalibor Marković (I tenor)
Aleksandar Stefanović (II tenor)
Miloš Gavrilović (II tenor)
Miodrag Perović (bariton)
Marko Milanović (bariton)
Milan Kocić (bariton)
Igor Nikolić (bas)
Ilija Stojadinović (bas)
Nenad Jovanović (bas)

Termin:

1 lipca 2015 r. (środa)
godz. 19:00

Miejsce:

amfiteatr w Ełku

wstęp wolny