Koncert syberyjskiego barda

24.10. Evgen Malinovskiy – syberyjski bard wystąpi w Jazz Club Papaja. Evgen Malinovskiy – aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego.

W 2012 roku obchodził dwudziestolecie pobytu w Polsce. Evgen urodził się w Biełowie na Syberii. Studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej. Wraz z zespołem „Rawnodienstwie” (Równonoc) znalazł się w „Encyklopedii Omskiej Sceny Rockowej 1965-2003” wydanej w Omsku w roku 2003.

Od 1992 mieszka w Polsce. W 1993 rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w „Opowieściach weekendowych” Krzysztofa Zanussiego.

W 2004 roku artysta wrócił do tradycji muzycznych, wyniesionych z rodzinnego domu. Wtedy też powstał Jego solowy projekt „Syberyjski bard zaprasza”.

Pieśni, które Evgen wybiera do swojego repertuaru, słowami znamienitych rosyjskich bardów oddają jego własny światopogląd, mówią o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Są to utwory m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma.

Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.

Termin:

24.10

Godz. 20.00

Miejsce:

Jazz Club Papaja

Bilet:

50 zł

Konkurs:
Mamy dla naszych Czytelniczek dwa zaproszenia na koncert barda do Jazz Clubu Papaja.
Otrzymają je osoby, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie:
Twórcą jakiego festiwalu jest Evgen Malinovskiy?
Odpowiedzi, koniecznie z podaniem imienia i nazwiska, ślijcie na mail: redakcja@kobiecyelk.pl.
Konkurs rozstrzygnięty.
Bilety wygrały Ewa M. i Margaryta Cz.
Gratulujemy.