Jak wygląda nowoczesne budownictwo

Świat się zmienia a wraz z nim zmieniają się ludzie. Stajemy się bardziej wygodni i znacznie bardziej wymagający. Chcemy żyć w luksusie i posiadać jeszcze więcej. Wszystko to ma wpływ na to jak wyglądamy, co jemy i jak mieszkamy. Dlatego moda i trendy się zmieniają i nie mówię tutaj tylko o modzie w ubraniach ale o modzie w transporcie czy budownictwie.

Każdego roku nieco zmieniają się gusta klientów i np. chętniej decydują się na stare kamienice. Niemniej jednak deweloperzy świetnie radzą sobie z rozpoznawaniem trendów. Dzięki temu nowo powstające inwestycje w Poznaniu są naprawdę nowoczesne, atrakcyjne pod względem architektury i niezwykle funkcjonalne. Czyli dokładnie takie, jakie cenią sobie nowocześni ludzie.

Obecnie mieszkanie kupowane od dewelopera musi być maksymalnie dopracowane. Nie może wymagać od nas większych remontów, dlatego wszelkie ingerencje w projekt wykonywane są znacznie wcześniej. Można samodzielnie ustawić ostateczny rozkład mieszkania. Dodatkowo możemy mieć wpływ na instalacje elektryczne a dokładniej na ich rozmieszczenie. Obecnie to Ty możesz zadecydować gdzie masz wyjścia na lampy, gdzie kontakty i włączniki światła. Oczywiście deweloper nie zajmuje się już tylko samą budową mieszkań/ budynków.

Można zainwestować w wykończenie mieszkania „Pod Klucz” oznacza to, że wybieramy materiały z katalogów dewelopera a jego ekipa budowlana wykonuje dla nas całą wykończeniówkę mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie martwimy się remontem przez długie tygodnie i nie jeździmy po sklepach w poszukiwaniu kafelek oraz paneli. Wchodzimy już jak to się mówi – „na gotowe”. A co najważniejsze na wszystkie wykonane prace mamy gwarancję. Kiedy tylko cokolwiek przestanie spełniać nasze oczekiwania i uznamy, że zostało źle wykonane deweloper będzie musiał się do tego ustosunkować i w wielu przypadkach we własnym zakresie rozwiązać problem.

Wykończenie mieszkania pod klucz z pewnością jest nieco droższe niż samodzielny zakup materiałów i wynajęcie ekipy budowlanej, jednak mimo to wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest ono niezwykle wygodne i bezpieczne, chociażby ze względu na gwarancje. W takim rozwiązaniu wykończenia mieszkania płacimy deweloperowi od metra wykończeniówki. Każdy kładziony materiał jest inaczej liczony, lub jest wyliczana średnia cena za wykończenie jednego metra mieszkania. Jeżeli jednak chcesz nieco zaoszczędzić i samodzielnie wybrać ekipę remontową oraz materiały, pamiętaj o tym aby zawsze wybierać ekipę sprawdzoną. Ekipa, która jest już przetestowana przez znajomych lub posiadająca solidne opinie w internecie będzie jak najbardziej dobrym wyborem. Możesz także poczytać na forach internetowych o fachowcach i wybrać na tej podstawie najlepszego. Wszystkie te metody są dobre. Pamiętaj także, że warto jest czasami w trakcie remontu zajrzeć do mieszkania jak to idzie i omówić ewentualne nieścisłości z ekipą. W końcu to Ty tam będziesz mieszkać więc oczywiste, że musisz być zadowolony z efektu końcowego.

Najważniejszą kwestią jest też to aby z ekipą remontową podpisać umowę na konkretną kwotę oraz na gwarancję na wykonany remont. W taki sposób zabezpieczysz się co do wyższych kosztów oraz od tak zwanej „Fuszerki”, której każdy z nas chce uniknąć. Jeżeli będziesz przestrzegać tych kilku zasad, Twoje mieszkanie z pewnością będzie piękne.

Autor:
Autorem artykułu jest ElektroPoznań, wykonawca i podwykonawca instalacji elektrycznych wg projektu – profesjonalny elektryk z Poznania.