Jak powinna przebiegać rehabilitacja małych dzieci?

Wiadomo na pewno, że zabiegi rehabilitacyjne muszą zawsze odbywać się w obecności wykwalifikowanych do tego medyków.

mama-i--dzieckoNajczęściej realizuje się je na profesjonalnym sprzęcie, w specjalnie przystosowanych do tego ośrodkach. Nie da się jednak ukryć, że żmudne ćwiczenia koordynacji ruchowej oraz korektywy nie są dla kilkulatków niczym przyjemnym. Z drugiej strony już dawno potwierdzono, że najlepsze efekty można uzyskać tylko wtedy, gdy w przypadku małych pacjentów leczenie przebiega poprzez wprowadzenie elementów rozrywkowych. Okazuje się, że zabawa również może wpływać na zdrowie. Warto poznać najskuteczniejsze narzędzia, które pozwolą sprawnie i skutecznie rehabilitować dziecko oraz dostarczać mu moc radości.

Czym jest magiczny dywan?

To interaktywna podłoga – tak w skrócie można określić to innowacyjne urządzenie. Składa się z projektora i mechanizmu komputerowego, na którym zapisane są gry, zabawy i aktywne terapie rehabilitacyjne. Jest ich łącznie kilkaset, dlatego każdy rodzaj rozrywki przy użyciu magicznego dywanu od Funtronic, może przebiegać przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb oraz preferencji małego uczestnika.

Efektywna rehabilitacja dzieci

Czy wiesz, że istnieją narzędzia, które z powodzeniem pozwalają wpływać na wszechstronny rozwój dzieci? Ciekawostką jest to, że na interaktywnej podłodze mogą być wyświetlane gry, które angażują fizycznie najmłodszych, ale wpływają też na sprawność jego procesów pamięci, koncentracji uwagi. Oprócz rozwoju koordynacji ruchowej mogą też uczyć. Nie brakuje przecież gier, W których należy czytać, liczyć albo wykazywać inne umiejętności. Dzięki temu są one nabywane albo usprawniane.

Ćwiczenia w najlepszych warunkach

Mali pacjenci ośrodków rehabilitacyjnych są niezwykle ważni. Wszystko dlatego, że medycy doskonale zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i konieczności natychmiastowej pomocy. Różnego rodzaju dysfunkcje mogą przecież wpływać na ich dalszy rozwój i funkcjonowanie. Szybka reakcja pozwoli zahamować niekorzystne czynniki i sprawi, że nie będą one miały negatywnych skutków w przyszłości.

Właśnie dlatego coraz więcej ośrodków rehabilitacyjnych nie tylko zatrudnia perfekcyjnie wykwalifikowaną kadrę, ale stawia także na nowoczesne rozwiązania. Wiadomo przecież, że w dziedzinie rehabilitacji wciąż powstają kolejne badania i publikowane są następne raporty. Te wskazują nowe, udoskonalone sposoby pracy z dziećmi, by efekty terapii nastąpiły szybko i były trwałe.

W ośrodkach terapeutycznych wykorzystuje się też bardzo często autorskie programy ćwiczeń oraz nowoczesne sprzęty, które pozwalają najmłodszym ćwiczyć w pełnym komforcie. Do takich należy właśnie magiczny dywan. Ta interaktywna podłoga pojawia się w profesjonalnych placówkach rehabilitacyjnych coraz częściej. Medycy zdają sobie sprawę, że dzieciom potrzebna jest rozrywka. Doskonała zabawa bez wątpienia wpływa przecież na ich motywację i zaangażowanie. Wspólna gra zespołowa nierzadko sprawia, że dziecko w ogóle zapomina, że właśnie przebiega jego rehabilitacja.

Artykuł przygotowany w oparciu o stronę internetową Funtronic.eu.