Imprezy tematyczne – najlepsze motywy przewodnie

Impreza, w której główną rolę odgrywają tańce i dobre jedzenie, nie są już zbyt atrakcyjne.

Aby móc zaserwować gościom naprawdę udaną zabawę i moc niezapomnianych wrażeń, warto dobrze zaplanować całe wydarzenie. Bez względu na to, czy organizujesz event integracyjny dla pracowników, czy imprezę w gronie najbliższych przyjaciół, postaw na konkretny motyw przewodni. Przedstawiamy najczęściej organizowane zabawy, w których kluczowy jest temat wydarzenia.

Impreza PRL

Zapraszając gości, uświadom ich, jaki będzie temat imprezy. Niech dopasują odpowiedni strój. Sam zadbaj zaś o dodatki z minionej epoki. Na strychu zapewne znajdziesz kilka bibelotów, które nadadzą odpowiedni klimat i nastrój. Później wystarczy już tylko muzyka z dawnych lat, dyskotekowa kula i kilka balonów, by impreza była udana. Co ciekawe, w klimat PRL wprowadzi także właściwe menu – tatar, nóżki, koreczki, grzybki w occie, to wręcz symbole prywatek sprzed kilkudziesięciu lat.

Lata 60

Dzwony, kwieciste koszule, szerokie opaski we włosach – tyle wystarczy, by przygotować się na imprezę rodem z lat 60 tych. Na parkiecie powinny odbywać się tańce w rytmie twista i rock’n’rolla. Warto zadbać też o odpowiednie akcesoria na imprezę, na przykład okulary lenonki, doklejane wąsy, kapelusze czy chustki. Drinki warto nazwać symbolami, które kojarzą się z epoką „dzieci kwiatów”, a główną zabawą niech będą skojarzenia.

Hawaje

Zbliża się lato, a to niewątpliwie czas szalonych imprez w gronie najbliższych przyjaciół. Taką w stylu hawajskim możesz zorganizować we własnym mieszkaniu, nie musisz być właścicielem okazałego domu z basenem. Wystarczą kolorowe drinki z palemką, kilka sałatek z ananasem i owocowe soki. Do tego obowiązkowo stroje – wystarczą kuse spódniczki, kostiumy kąpielowe czy szerokie koszule w kwiaty.

Bajkowa kraina

Dorośli także mogą przenosić się do świata baśni. Zorganizuj więc imprezę, na której motywem przewodnim będą postaci z najpopularniejszych bajek. Goście niech zadbają o stroje, Ty zaś o dekoracje. Niech przestrzeń do szalonej zabawy wypełnią kolorowe balony, konfetti, pluszaki. Koniecznie zagrajcie w Twistera. W menu mogą znaleźć się czekoladowe smakołyki, a do picia oprócz alkoholowych trunków zaserwuj koniecznie tak przecież zakazane na co dzień napoje gazowane.

Pamiętaj, że bez względu na to, jaki temat imprezy narzucisz, jakie dekoracje, menu, muzykę i dodatkowe atrakcje zapewnisz, i tak najważniejsi są goście. Z najbliższymi przyjaciółmi doskonale spędzisz czas bez względu na stworzony klimat.

Artykuł został napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie: https://tuturkus.pl/kategoria/akcesoria-na-stol