Impreza rozwodowa – jak przygotować się profesjonalnie do divorce party?

Jak uczcić zamknięcie trudnego rozdziału życia? Dobrą imprezą, która będzie symbolizować zerwanie z tym, co stare i mentalnym otwarciem się na to, co nowe! Rozwodowe uroczystości są coraz modniejsze – organizują je gwiazdy, które wynajmują do tego nawet firmy eventowe.  Jak zorganizować takie przyjęcie na własną rękę?

fot. RODNAE Productions, źródło Pexels

Rozwód to nie porażka i choć świętowanie rozpadu związku wydaje się sprawą kontrowersyjną, coraz częściej jest początkiem szczęśliwszego etapu życia. To nie musi być huczna impreza na miarę dużego wesela, ale skromne przyjęcie, w gronie choćby najbliższych przyjaciółek. W co warto się zaopatrzyć?

Niezbędne atrakcje na divorce party

Z pewnością liczą się trunki, dlatego pozwól sobie na coś ekstrawaganckiego. Oprócz smakowego piwa zadbaj o niebanalne, mocniejsze alkohole. Sprawdzi się doskonale wódka smakowa Wyjebongo, która ma delikatny smak marakui, a nazwa owocu z brazylijskiego oznacza „zjeść coś jednym haustem”. Oprócz tego zadbaj o niegazowaną wodę i owocowe soki – przydadzą się do rozcieńczania nagromadzonych emocji.

Hitem takiej uroczystości jest oczywiście tort! Koniecznie tematyczny, dlatego udaj się do zaufanej cukierni, by zaproponowała ciekawy motyw. Ten szczególny, słodki wypiek ma symbolizować odzyskanie wolności, liczą się więc następujące dekoracje:

  • zerwane kajdanki z ciążącą kulą u nogi,
  • wyrzucenie Pana Młodego za burtę statku, na którym płynie Panna Młoda lub odwrotnie,
  • rozdzielone serce, które krwawi,
  • motyw unicestwienia Pana Młodego lub Panny Młodej,
  • kwiatowe motywy z napisem „Nareszcie wolna/y”.

Tort jest obowiązkowy – osobie po rozwodzie ma osłodzić gorzkie wspomnienia, dlatego warto zadbać, by wyglądał okazale, symbolicznie i był pyszny. Możesz nawet zdecydować się na kompozycyjne łączenie smaków i poprosić o warstwę z owocu marakui!

Co jeszcze się liczy w imprezie rozwodowej?

Dobra zabawa to podstawa! Gwiazdą wieczoru jest osoba, która właśnie zakończyła swoje małżeństwo, dlatego warto przygotować niespodzianki, które poprawią jej humor. Modna staje się pinata w kształcie Pana Młodego lub Panny Młodej, którą trzeba strącić kijem bejsbolowym, by dostać się do tajemniczej zawartości środka. Obowiązkowymi elementami są balony, limuzyna i dobra muzyka dostosowana do okoliczności. Można przygotować zdjęcia eks małżonka i rzucać w nie rzutkami. Zdarza się, że przygotowywane są rytuały związane z paleniem wspólnych fotografii, topienie obrączki w szampanie czy też wróżenie.

Obdaruj rozwódkę lub rozwodnika stosownym prezentem – dodasz gospodarzowi przyjęcia pewności siebie. Może to być kokieteryjna bielizna czy też erotyczny gadżet. Warto też wziąć pod uwagę zainteresowania solenizanta. Jeśli nie wiesz co wybrać, postaw na klasykę, czyli po prostu alkohol.

Czy warto organizować divorce party? To zależy od osoby i jej charakteru. Jako dobry przyjaciel czy przyjaciółka możesz sekretnie przygotowanym przyjęciem pokazać, że wspierasz bliską osobę, która ostatnio przeszła trudny etap życia. To również okazja do miłego spotkania i dobrej zabawy!