Ikony świętych jako przykład świadectwa wiary – idealny prezent dla duchownych i osób świeckich

Wiara niejednokrotnie pomaga przetrwać trudne momenty w życiu, a powierzenie swoich problemów świętym i prośba o ich wstawiennictwo często przynosi odczuwalną ulgę. Stąd też ikony świętych i patronów cieszą się dużym zainteresowaniem wiernych, którzy chętnie umieszczają je w swoich domach. Tym samym w hurtowni religijnej Aslan zakupu mogą dokonywać nie tylko księża i osoby duchowne, chcące wyposażyć kościół, salę katechetyczną czy parafię, ale także osoby świeckie.

fot. Ron Lach, źródło Pexels

Jakie ikony świętych można zamówić?

Wybór ikon religijnych w hurtowni Aslan jest bardzo duży. Wiele z nich przedstawia postacie i sceny biblijne, doskonale znane wszystkim wiernym. Mowa chociażby o Zesłaniu Ducha Świętego, wizerunku świętego Piotra i Pawła czy świętej Zofii z córkami Wiarą, Nadzieją i Miłością. Jedną z wyjątkowych ikon świętych jest bez wątpienia ta, która przedstawia Boga Ojca. Ale wśród kolekcji są też ikony bardziej współczesnych świętych i błogosławionych. W sercach Polaków szczególne miejsce zajmuje błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński, błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, święty ojciec Pio czy święty Jan Paweł II, którego pontyfikat trwał niemal dwadzieścia siedem lat. Tak zróżnicowany asortyment sprawia, że każdy znajdzie ikony świętych, które chce mieć w swoim wnętrzu i poprzez które pragnie podkreślić swoją wiarę.

Rozmiary ikon i materiały, z jakich są wykonane

Ikony świętych to piękne ozdoby wnętrz zarówno kościołów, jak i prywatnych domów. Aby móc idealnie dopasować je do danego pomieszczenia, to też dostępne są w kilku rozmiarach. Mianowicie można zamówić je w wersji minimalistycznej, czyli 10×15 cm i 15×20 cm, ale można też postawić na większe gabaryty, takie jak 20×25 cm, 30×40 cm oraz 40×50 cm. Bez względu na wybrany rozmiar, każda ikona świętych posiada zawieszkę typu krokodyl, dzięki czemu od razu po otrzymaniu można zawiesić ją na ścianie. Te wysokiej jakości drewniane ikony patronów i świętych wykonywane są na drewnianej desce lipowej, która w pierwszej kolejności poddawana jest dwukrotnemu gruntowaniu. Tak powstałe ikony z płatkami pozłoty wyróżniają się najwyższą jakością i trwałością, co potwierdza dołączony certyfikat. Obok takich ikon świętych nikt nie przejdzie obojętnie!

Precyzyjnie wykonane ikony świętych to doskonały pomysł na prezent dla duchownych, ale także dla osób świeckich. Można je wręczyć osobom wierzącym z okazji urodzin, imienin, w prezencie ślubnych, z okazji pierwszej komunii świętej lub bierzmowania. Wysoka trwałość i dbałość o detale sprawia, że każda ikona świętego spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających.