III Międzynarodowe Targi Książki

Już w najbliższy piątek, 11 kwietnia,  rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. To niezwykłe wydarzenie odbywa się w Białymstoku już po raz trzeci. Będzie ono okazją nie tylko do zakupienia nowych książek, ale również bliższego poznania wielu autorów z Polski jak i zagranicy.

Celem nadrzędnym targów jest integracja czytelników z twórcami książek, stąd w harmonogramie wydarzenia znalazły się spotkania autorskie, m.in. z Grahamem Mastertonem, Szymonem Hołownią, Anną Ficner-Ogonowską, Grażyną i Wojciechem JagielskimiJackiem Hugo-Baderem, Ignacym Karpowiczem oraz Wojciechem Góreckim.

W budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej, przy Odeskiej 1 w Białymstoku,  gdzie odbędą się tegoroczne targi, można będzie zapoznać się z ofertą wielu wydawnictw całego świata. Swój udział w targach zapowiedziało blisko 60 wydawnictw, a wśród nich, m.in.: Czarna Owca, Czarne, Znak, Wydawnictwo Literackie, Rebis, Agora S.A., Sonia Draga, Edycja św. Pawła.

W  ubiegłym roku targi książki odwiedziło około 15 tysięcy mieszkańców naszego regionu.  To jedyne takie Targi po tej stronie Wisły. Czytelnicy mają zatem niepowtarzalną szansę, aby zapoznać się również w tym roku z ogromną liczbą tytułów w jednym miejscu w tej części Polski.

W ramach imprez towarzyszących targom odbędą się bezpłatne warsztaty pisania reportażu, prowadzone przez znakomitych reporterów – Bartosza JastrzębskiegoJędrzeja Morawieckiego oraz fotografa Macieja Skawińskiego. 

Organizatorem III Targów Książki w Białymstoku jest Fundacja Sąsiedzi oraz Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki.

Bilet wstęp na targi kosztuje symboliczną złotówkę. Dzieci i młodzież za okazaniem legitymacji – wstęp wolny.

Szczegółowe informacje na temat targów, lista wystawców oraz harmonogram imprez towarzyszących znajdziecie na oficjalnej stronie targów.