Higiena w czasach pandemii – kiedy sprawdzi się preparat do dezynfekcji powierzchni?

Popularność niektórych produktów zdecydowanie wzrasta w czasie epidemii, choć tak naprawdę powinno się ich używać zawsze. Mowa tutaj nie tylko o płynach i żelach na bazie alkoholu, które pozwalają na wyczyszczenie dłoni bez użycia wody. Równie ważne jest regularne sięganie po preparat do dezynfekcji powierzchni. W jakich sytuacjach należy go stosować? Czy jest to możliwe w warunkach domowych?

Zdjęcie autorstwa Julia M Cameron z Pexels

Bezpieczeństwo we własnym domu

W domowym zaciszu chcemy czuć się w pełni swobodnie. Nie możemy jednak zapominać, że zarazki przenoszone są nie tylko na skórze człowieka, ale również na różnego typu tworzywach naturalnych oraz sztucznych, materiałach i opakowaniach. Oznacza to, że znajdziemy je zarówno na naszych dłoniach, jak i obuwiu, czy opakowaniach produktów, które kupiliśmy w supermarkecie. Za pomocą preparatu do dezynfekcji powierzchni warto więc czyścić nie tylko klamki, poręcze i uchwyty. Ma on najczęściej postać płynu, więc bez problemu możemy przecierać nim podeszwy butów i sprzęt elektroniczny, z którego korzystamy na co dzień. Laptop, telefon komórkowy, ale również drzwi od lodówki czy kuchenki mikrofalowej mogą być siedliskiem wirusów i bakterii. Preparat do dezynfekcji powierzchni bez dodatku alkoholu na pewno nie uszkodzi sprzętów gospodarstwa domowego. Gdy jest on dostępny w butelce z atomizerem, wygodnie odmierzymy odpowiednią ilość. Warto zastosować go również do usunięcia drobnoustrojów z opakowań wszelkiego rodzaju produktów i przedmiotów, od żywności po chemię gospodarczą i zabawki. Przekraczając próg swojego mieszkania, warto mieć odpowiedni preparat na wyciągnięcie ręki.

Jak unikać kontaktu z wirusami poza domem?

Noszenie ochronnej maseczki to podstawa ochrony przed zakażeniem. Dzięki preparatowi do dezynfekcji powierzchni jesteśmy lepiej chronieni, gdy znajdujemy się w pracy. Chodzi przede wszystkim o sytuacje, kiedy korzystamy z kuchni oraz toalety, do których dostęp ma szerokie grono osób. Takich sytuacji nie da się całkowicie wyeliminować, gdyż nie każdy może pracować zdalnie, a trudno wyobrazić sobie spędzenie ośmiu godzin na budowie czy w biurze bez zjedzenia posiłku i załatwienia potrzeb fizjologicznych. Łatwy w użyciu, kieszonkowy preparat do dezynfekcji powierzchni przychodzi z pomocą, gdy chcemy pozbyć się bakterii z blatu stołu czy deski sedesowej. Decydując się na zastosowanie profesjonalnego środka, możemy być pewni jego skuteczności. Wynika ona z odpowiedniego stężenia substancji biobójczych, które są jednocześnie bezpieczne dla zdrowia.