Góry na Mazurach – koncert chóru Kontrapunkt

26,27.10. Ełckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert w ramach projektu „Góry na Mazurach”, podczas którego zostanie wykonana przez chór Kontrapunkt kantata oratoryjna „Msza Góralska” współczesnego polskiego kompozytora Tadeusza Maklakiewicza.

Projekt Ełckiego Towarzystwa Muzycznego „Góry na Mazurach” otrzymał dofinansowanie w Miejskim Programie Regrantingowym „Ełk, tu działam”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Adelfi. Stali słuchacze chóru Kontrapunkt wiedzą, że proponowany przez dyrektora artystycznego chóru i dyrygenta – doktora Rafała Sulimę – repertuar jest na wysokim poziomie artystycznym i wykonawczym.

Nowy sezon Chór Kontrapunkt rozpoczął więc od przygotowań do wystawienia „Mszy Góralskiej”. Jest to dzieło do słów Adama Pacha, skomponowane w 1981 r. przez Tadeusza Maklakiewicza na sopran, baryton, chór mieszany i organy. Obecnie praca nad nim dobiegła końca dzięki czemu usłyszymy piękny, melodyjny utwór, który sprawi wiele radości zarówno słuchaczom, jak i  wykonawcom.

Koncert odbędzie się  26 października o godz. 19:00 w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Koncert zostanie powtórzony 27 października o godz. 10:00, by dać możliwość udziału młodym słuchaczom, których są zaproszeni w ramach zajęć szkolnych, a także osobom starszym. Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Ełku.

Terminy:

26 października o godz. 19:00

27 października o godz. 10:00

Miejsce:

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.

Wstęp wolny.