Festiwal Na Trzy Oktawy

19-21.08. Tego roku na scenie ełckiego amfiteatru po raz pierwszy odbędzie się niezwykły festiwal muzyczny – Ełk Na Trzy Oktawy. W ciągu jednego weekendu Ełk będzie gościł znakomitych artystów, którzy podczas trzech koncertów zaprezentują najbardziej wyjątkowe arcydzieła muzyki symfonicznej, operowej, hity muzyki filmowej oraz szlagiery muzyki pop i największe przeboje Franka Sinatry. Wystąpią między innymi: Orkiestra Harmonia Nobile, Krzysztof i Andrzej Grzybowscy, zespół Tenors Bel’Canto oraz Ełcka Miejska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie również kilku niespodzianek… Niezwykłe doznania muzyczne gwarantowane!

elk_na_3_oktawy_plakatHarmonia Nobile Chamber Orchestra – słynąca z artystycznej doskonałości, niezwykłej różnorodności wykonywania stylów muzycznych i programów Harmonia Nobile Chamber Orchestra jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kameralnych we wschodniej Europie. Orkiestra rozpęczeła swoją działalność w 1985 roku, od tamtej pory wykonali ponad 2600 koncertów ze światowej klasy dyrygentami, solistami, prezentując się na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie i Azji. W swoim dorobku posiada 8 wydanych albumów studyjnych. Dyrektorem orkiestry jest Honorowa Artystka Ukrainy Natalia Mandryka.

Tenors Bel’Canto – Kwartet tworzą profesjonalni śpiewacy, którzy są laureatami międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych: Vasyl Ponayda – tenor: solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii, Roman Trokhymuk – tenor: solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu S, Kruszelnickiej, Taras Hlova – tenor: Student Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im M. Łysenki, Roman Antonyuk – baryton: solista Chóru Revutskogo w Kijowie. Członkowie kwartetu są obdarzeni naturalnym pięknie brzmiącym głosem. Wykorzystując niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury, Tenors Bel’Canto jest niezwykle energetycznym kwartetem, rozgrzewającym do czerwoności każdą publiczność. Rozległy repertuar zespołu wykonywany jest mistrzowsko w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Ich wokalny styl został określony w międzynarodowej prasie mianem wyrazistej i niezwykle barwnej ekspresji, a ich męski wizerunek sceniczny dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno ze względu na mistrzowskie i wirtuozowskie produkcje artystyczne jak i ze względu na świetną komunikację artystów z publicznością. Każdy członek zespołu wnosi swój specyficzny i indywidualny talent.

Sławek Uniatowski – Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. W wieku 13 lat zaczął grać w toruńskich zespołach. W tym samym czasie zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Wtedy też zaczął komponować i pisać teksty piosenek. W 2003 roku został laureatem Famy kujawsko – pomorskiej. W 2005 roku wziął udział w IV edycji programu telewizyjnego Idol, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, który ukazał się na albumie artystki „Kochać”. W 2006 roku na Festiwalu Piosenki w Opolu, utworem „Tango Anawa” otworzył koncert poświęcony Markowi Grechucie. Pod koniec 2008 roku powstał zespół Uniatowski Project. (Muzykę tworzy S. Uniatowski, zaś pisaniem tekstów, przy jego współudziale, zajmuje się Tomek Organek – wokalista i gitarzysta zespołu Sofa.) Zdobył główną nagrodę im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu (2010). W listopadzie 2011 roku miała miejsce premiera dwupłytowego albumu Poland Why Not, na którym między innymi pojawiły się utwory wykonywane przez artystę. Współpracował z wieloma uznanymi artystami i kompozytorami z Polski i z zagranicy.

19-21 sierpnia 2016 r.
(piątek-niedziela)
godz. 19:00

amfiteatr
Ełckiego Centrum Kultury

KONKURS!

Mamy do oddania dwa podwójne zaproszenia na koncert Tenors Bel’Canto 20 sierpnia na godz. 19.00. Mają szanse otrzymać je to osoby, które polubią KobiecyEłk.pl na FB oraz na maila: redakcja@kobiecyelk.pl wyślą nazwisko przynajmniej jednego muzyka z grupy Tenors Bel’Canto. Jedna osoba – jeden mail. Podpisujcie swoje wiadomości. Bilety trafią do osób, których mail dotrze jako trzeci i czternasty.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY:

Bilety trafią do Iwony Ż. i Danuty K. Gratulujemy! Wszystkim dziękujemy za udział.

Program Festiwalu na Trzy Oktawy:

19 sierpnia 2016 r. (piątek)  godz. 19:00  Od klasyki po jazz
Harmonia Nobile Chamber Orchestra
pod kierownictwem Stephena Ellery
soliści:
Andrzej Grzybowski – akordeon,
Krzysztof Grzybowski – klarnet,
Zuzanna Fromm – wiolonczela,
Kacper Łukawski – fortepian
 wstęp wolny
20 sierpnia 2016 r. (sobota)  godz. 19:00  Tenors Bel’Canto
Harmonia Nobile Chamber Orchestra
pod kierownictwem Stephena Ellery
Vasyl Ponayda,
Roman Trokhymuk,
Taras Hlova,
Roman Antonyuk
bilet:
20 zł/30 zł
(przedsprzedaż
/w dniu koncertu)
 – kup bilet online 
21 sierpnia 2016 r. (niedziela)  godz. 19:00   Największe Przeboje Franka Sinatry
Ełcka Miejska Orkiestra Dęta,
Sławek Uniatowski
wstęp wolny