ENEJ w ełckim amfiteatrze

13.08.  ENEJ zagra w czwartek w amfiteatrze. ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta „Ulice” ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel” (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta „Folkhorod” (Podwójna Platynowa Płyta). Najnowszym „dzieckiem” zespołu jest „Paparanoja”, która ujrzała światło dzienne w lutym 2015 roku.

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie „Must Be The Music – Tylko Muzyka” w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe już dzień po wielkim finale programu zaczął podbijać utwór „Radio Hello”, stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak „Heineken Open’er Festival”, „Przystanek Woodstock” (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), „Jarocin Festiwal”, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), „TOPtrendy Festiwal” (tytuł Największego Przeboju Roku), „Sopot Top of the Top Festival”.

źródło: www.enej.com

Termin:

13 sierpnia 2015 r.
(czwartek)
godz. 20:00

Miejsce:

amfiteatr w Ełku

Bilet:

30 zł