Ełk przygotowuje się do wiosny

14.03. Nadchodząca dużymi krokami wiosna może być okazją do generalnych porządków  w naszych domach. Wyrzucamy wiele niepotrzebnych elektronicznych i elektrycznych urządzeń, ale czy robimy to w prawidłowy sposób? Pozostawiając te przedmioty na zwykłym śmietniku szkodzimy naszej przyrodzie i otoczeniu.

Z niecierpliwością oczekujemy nadejścia wiosennych dni. Wielu z nas ten okres wykorzysta na porządkowanie domowych zakamarków, a także remonty. Warto wtedy pamiętać, że stary telefon, lodówka lub komputer  powinny trafić w odpowiednie miejsce utylizacji, zamiast na zwykły śmietnik. Zalegające elektrośmieci są niezwykle groźne dla środowiska i często powodują jego nieodwracalne szkody.

Wiosna kojarzy się wszystkim z zielenią i budzącą się do życia przyrodą, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby stało się to rzeczywistością, a nie było wyłącznie naszym wspomnieniem.

Już w najbliższą sobotę, tj. 14 marca w Ełku pojawi się mobilny punkt zbierania elektrośmieci, w którym każdy mieszkaniec będzie mógł za darmo pozbyć się niepotrzebnych elektronicznych i elektrycznych urządzeń.

Gdzie w Ełku oddasz elektrośmieci Kiedy
ul. Sikorskiego 13 (parking przy CH Lidl) Każda druga sobota miesiąca
w godz. 9.00-14.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor, pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.