Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

11.09. Kolejny koncert Muzyki Kameralnej i Organowej. Artur Gadzała i Tomasz Jeleniewski tworzą duet od trzech lat, pracując pod kierunkiem prof. zw. Reginy Michalak. W kwietniu 2015 roku duet został laureatem II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Warszawie.

elckie_koncerty_organowe_2016_plakatArtur Gadzała (klarnet) jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Krośnie. W czerwcu b. r. uzyskał tytuł magistra Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku w klasie klarnetu dr Wojciecha Mrozka.

Występował na wielu scenach Polski jak również za granicą. W maju 2013 roku za wybitne osiągnięcia w sztuce gry klarnetowej otrzymał od swojego pedagoga W. Mrozka stypendium, które pozwoliło artyście wziąć udział w międzynarodowym tournee w Polsce i na Ukrainie z orkiestrami Filharmonii Lwowskiej i Filharmonii w Ivano Frankivsku.

Tomasz Jeleniewski (fortepian) w 2011 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Lublinie w klasie fortepianu Marii Zezuli. W roku 2014 uzyskał tytuł licencjata, a obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno – Pedagogiczny w Białymstoku w klasie fortepianu prof. dr hab. Leszka Kota.

W latach 2011 – 2013 uczył się pod kierunkiem wybitnej ukraińskiej pianistki prof. Ludmily Kasjanenko. W roku 2015 zdobył Pierwszą Nagrodę na I Konkursie Kameralistyki Wokalnej im. Zbigniewa Popielskiego w Białymstoku. Swoje umiejętności doskonali na kursach u wybitnych pedagogów, m. in.: prof. Atanasa Kurteva, prof. Bogdana Czapiewskiego, prof. Macieja Poliszewskiego.

Więcej na: www.eck.elk.pl

Koncert Młode Talenty

Artur Gadzała – klarnet

Tomasz Jeleniewski – fortepian

11 września 2016 r.

(niedziela)

godz. 19:00

Ełckiego Centrum Kultury

wstęp wolny