Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

7.08. Kolejna dawka muzyki dla wszystkich, którzy cenią sobie wspaniałe brzmienie organów w towarzystwie wybitnych polskich instrumentalistów kameralnych i artystów sztuki wokalnej.

elckie_koncerty_organowe_2016_plakatMarek Kudlicki (organy) jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz dyrygentury prof. Krzysztofa Missony.

Koncertuje na całym świecie, występując w recitalach oraz jako solista z różnymi orkiestrami. Jego trasy koncertowe prowadziły dotychczas do prawie wszystkich krajów Europy, wielokrotnie do Stanów Zjednoczonych i Kanady (51 tournees), Ameryki Południowej, Afryki Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Japonii, Korei Płdn., Singapuru, Malezji i Tajwanu. Występował na znanych międzynarodowych festiwalach oraz w czołowych ośrodkach muzycznych (Sztokholm, Londyn, Wiedeń, Sydney, Wellington, Nowy Jork, Minneapolis, Bogota, Buenos Aires i in.).

Tomasz Suchowierzch (fagot) edukację muzyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Gry na fagocie uczył się pod kierunkiem Grażyny Woć-Kowalik. Od 1997 roku, studiował grę na fagocie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie obecnie Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina, pod kierunkiem prof. Bogumiła Gadawskiego.

Od 2003 r. koncertuje i współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.

„Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej”

 

Tomasz Suchowierzch – fagot

Marek Kudlicki – organy

7 sierpnia

(niedziela)

godz. 18.45

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

 

wstęp wolny