Duży samochód nie tylko dla facetów

Każda z nas chce zapewnić jak najlepszą ochronę sobie i swoim bliskim nie tylko w domu, ale także na drodze. Polskie ulice kryją w sobie wiele niespodzianek. Dziury w nawierzchni, wysokie krawężniki potrafią zaskoczyć nawet doświadczonego kierowcę. Czy wobec tego można przygotować się na to, co nieprzewidywalne? Częściowo tak – wybierając właściwe auto.Być może dlatego coraz więcej osób stawia na SUV-y, które są duże, ale także bezpieczne.Jednak tymi samochodami nie jeżdżą tylko panowie, kobiety bowiem też potrafią okiełznać olbrzyma.

portrait of woman showing her thumbs up

Dostojny słoń

Jadąc komunikacją miejską lub swoim własnym samochodem pewnie niejedna z nas widziała SUV-a. Mimo że gabarytami przypominają niezbyt atrakcyjne „terenówki” to są od nich ładniejsze i wszechstronniejsze. Zamiast wielkich kół i obłoconej maski mają opływowy kształt, a ich lakier należy do najmodniejszych tego sezonu.Można powiedzieć, że współczesne olbrzymy mają klasę, mimo że ważą tyle, co samice słonia afrykańskiego.Przyznajcie się same przed sobą, czy choć raz nie chciałyście poczuć się jak władca szos górujący nad wszystkimi innymi samochodami? No właśnie, SUV otwiera przed Wami taką możliwość.

Pewność na drodze

Jeżeli jesteście kierowcami to pewnie nie raz stojąc w korku znalazłyście się pomiędzy tirami lub czymś o podobnych gabarytach. Pamiętacie jak się wtedy czułyście? Możliwe, że byłyście poddenerwowane. Takie same emocje może wzbudzać wyprzedzanie, które należy do jednych z najniebezpieczniejszych manewrów. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od samochodu wyprzedzanego. Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć przestrzeń przed wyprzedzanym pojazdem, poprawnie oszacować odległość i płynnie wykonać manewr. W SUV-ie siedzimy wyżej, co przekłada się na szerszą widoczność i lepsze oszacowanie odległości.

Dodatkowo większa masa i solidna konstrukcja pojazdu powodują, że w przypadku stłuczki, kierowca będzie bezpieczniejszy. Zwiększony prześwit daje możliwość przejechania nad przeszkodami oraz przedmiotami pozostawionymi na drodze. Wreszcie napęd na cztery koła, to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju, nie tylko,gdy będzie trzeba opuścić asfalt, ale również na nim. SUV nie lubi ograniczeń, to nie jest auto na ekstremalne sytuacje, ale jest ekstremalnie uniwersalny– twierdzi Paulina Kraszewska ekspert ŠKODA Auto Szkoła.

Mama – logistyk

Mamy wiedzą, jak istotne jest miejsce w samochodzie. Pewnie wiele z nas musiało wejść w rolę eksperta logistyki, kiedy próbowało ulokować wózek między zakupami i innymi, niezwykle potrzebnymi i w każdej chwili mogącymi się przydać, sprzętami w bagażniku. Najgorzej, kiedy nasza pociecha, patrząc na to co wyprawia jego rodzicielka, również traciłacierpliwość i zaczynała płakać. Pomocny w takich sytuacjach okazuje się niekoniecznie mąż, ale auto o większej pojemności typu SUV.Ile z nas miało nieudaną podróż, bo nie mogliśmy wziąć tej jedynej, ulubionej zabawki naszego dziecka, a ono akurat sobie o niej przypomniało? Tłumaczenie, że nie było miejsca w samochodzie nie wystarcza. A co powiecie na samochód, do którego zmieści się większość lalek i misiów? Możliwość zabrania sporej ilości rzeczy bez utraty na komforcie, to tylko jedna z wielu zalet posiadania sporego samochodu.