Druga sobota sierpnia bez elektrośmieci!

Jak co miesiąc zapraszamy mieszkańców Ełku do mobilnego punktu odbioru elektrośmieci. Warto już dziś przejrzeć domowe zakamarki, by przy okazji sobotnich zakupów pozbyć się zalegających i niebezpiecznych elektrośmieci.

Dlaczego poszukując urządzeń elektrycznych i elektronicznych potrafimy godzinami siedzieć w Internecie, przemierzać całe miasto w poszukiwaniu najlepszej oferty zakupu telewizora czy lodówki, a kiedy rzeczy te stają się nam niepotrzebne z równą starannością nie podchodzimy do tego, jak się ich w sposób zgodny z prawem pozbyć?

Rzeczywiście elektrośmieci nie możemy tak po prostu wyrzucić do najbliższego śmietnika, co więcej musimy włożyć trochę wysiłku w odnalezienie miejsca w którym możemy je oddać, tak by nie przysporzyły kłopotów nam (za wyrzucenie ich w niewłaściwym miejscu grozi grzywna do 5 tysięcy złotych) i środowisku.

ElektroEko, działając na rzecz środowiska i wypełniając obowiązki ustawowe dokłada wszelkich starań by mieszkańcy Polski mieli jak największy dostęp do punktów odbioru elektrośmieci. Dlatego też udostępnia mieszkańcom Ełku mobilny punkt zbiórek. Mobilne miejsca zbiórek cechuje to, znajdują się w łatwo dostępnych miejscach – zazwyczaj przy centrach handlowych, co oznacza, że możemy połączyć przyjemne czyli zakupy, z pożytecznym czyli pozbyciem się elektrośmieci. Co więcej czynne są w soboty czyli dni w których wielu z nas nie pracuje, właśnie po to, byśmy bez pośpiechu i w komfortowy sposób mogli zadbać o nasze środowisko.

Gdzie w Ełku oddasz elektrośmieci Kiedy
ul. Sikorskiego 13 (parking przy CH Lidl) Każda druga sobota miesiąca
w godz. 9.00-14.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: zmywarka, pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.