Dom z własnym basenem? Dlaczego nie!

Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie własnego basenu, zapewniającego relaks w letnie dni oraz możliwość organizowania spotkań towarzyskich. Zamiast zatłoczonych miejsc, publicznych plaż i miejskich pływalni, wolisz spokój i ciszę? Prywatny basen to doskonały pomysł! Zobacz, dlaczego warto w niego zainwestować.

Polacy chcą mieć własne baseny

Dom z własnym basenem to marzenie wielu osób i luksus, który jeszcze do niedawna znany był Polakom jedynie z hollywoodzkich filmów. Budowie nie sprzyjała niestety ani zasobność naszych portfeli, ani klimat zamieszkiwanego kraju. Od jakiegoś czasu na rynku budowlanym można jednak zauważyć wyraźną tendencję wzrostową – coraz więcej inwestorów decyduje się na stworzenie na własnej posesji miejsca do pływania, relaksu i spotkań. Ze względu na położenie geograficzne i zmienną aurę, w Polsce inwestuje się głównie w baseny kryte; chociaż te położone na zewnątrz domu również znajdują wielu zwolenników, co może być spowodowane ich tańszym kosztem. Jakie zatem są zalety obu rozwiązań?

Basen w ogrodzie lub na tarasie

Projekt domu Simon G2 WRC2596

Projekt domu Simon G2 WRC2596

Basen położony na zewnątrz domu zapewnia znakomite możliwości aranżacyjne – można go połączyć z ogrodem lub tarasem i dzięki temu relaksować się w otoczeniu bujnej roślinności oraz organizować imprezy na świeżym powietrzu. Decyzja o takiej inwestycji może zostać podjęta nawet po zakończeniu budowy nieruchomości – nie trzeba więc od razu uwzględniać go w projekcie, co jest konieczne w przypadku basenów całorocznych. Jeśli powierzchnia obiektu nie przekroczy 30 m2, nawet nie wymaga się pozwolenia na jego budowę.

Masz ochotę skorzystać z kąpieli słonecznych i zrelaksować się na leżaku z ulubioną książką? W szczególnie upalne dni wskoczenie do basenu wypełnionego krystalicznie czystą wodą jest prawdziwą przyjemnością i świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Basen na własnej posesji zapewnia pełną prywatność – możesz zorganizować spotkanie z przyjaciółkami przy orzeźwiających napojach, opalać się z dala od ciekawskich spojrzeń i cieszyć piękną pogodą.

A może basen całoroczny?

Projekt domu Rezydencja z widokiem WAH1725

Projekt domu Rezydencja z widokiem WAH1725

Projekty domów z basenem krytym są rozwiązaniem, które idealnie sprawdzą się w polskim klimacie. Zadaszone kąpielisko ma wiele zalet – przede wszystkim pozwala uniezależnić się od zmiennej pogody i relaksować, korzystając z basenu nawet w sezonie jesienno-zimowym.

Pływanie wspaniale wpływa na kondycję, kształtuje sylwetkę i wspomaga układ odpornościowy, jest zalecane nawet osobom po przebytych kontuzjach i urazach – kryty basen jest więc znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy dbają o aktywność fizyczną. Także tutaj można zorganizować spotkanie ze znajomymi, umieścić rośliny i urządzić przytulną strefę odpoczynku.