Czym powinna się charakteryzować dobra zamrażarka przemysłowa?

Wiele placówek handlowych i gastronomicznych musi na co dzień przechowywać produkty głęboko mrożone w specjalnie do tego celu przeznaczonych zamrażarkach. Takie urządzenia powinny być pojemne i wygodne w obsłudze, a jednocześnie nie mogą zajmować za dużo miejsca. Dobra zamrażarka przemysłowa musi być też wydajna i energooszczędna. A jak dokonać właściwego wyboru?

fot. Lukas źródło Pexels

Rodzaj przechowywanych produktów

Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniej zamrażarki przemysłowej powinien być rodzaj przechowywanych produktów. W renomowanym sklepie można znaleźć modele dedykowane do składowania lodów, mięsa i wędlin, mrożonek czy nawet leków. Warto również zwrócić uwagę na to, czy zamrażarka przemysłowa ma wygodne przegrody do sortowania produktów, dzięki którym ich porządkowanie, wyciąganie i wkładanie będzie znacznie ułatwione. Przydatne może się okazać także dobre oświetlenie i wygodny uchwyt do otwierania zamrażarki.

Zamrażarka przemysłowa – dla kogo?

Szukając idealnej zamrażarki przemysłowej, trzeba wybrać model, który będzie dopasowany do potrzeb danej firmy. Obecnie na rynku są dostępne urządzenia stworzone specjalnie z myślą o placówkach medycznych, sklepach spożywczych, restauracjach, lodziarniach czy hotelach. Z nowoczesnej zamrażarki przemysłowej może z powodzeniem skorzystać także szkolna lub firmowa stołówka, apteka lub laboratorium. Ważne, by wybrany model miał możliwość ustawienia pożądanego zakresu temperatur, a koszty związane z jego eksploatacją powinny być jak najniższe.

Zamrażarka przemysłowa – wyposażenie

Poszczególne modele zamrażarek przemysłowych mogą się różnić między sobą wyposażeniem. Takie urządzenia muszą mieć solidny agregat wewnętrzny i panel sterujący z wygodnym regulatorem temperatury. Komora przechowalnicza powinna być wykonana z wytrzymałej blachy aluminiowej, a korpus musi być izolowany pianką poliuretanową o określonej grubości. Ponadto zamrażarka przemysłowa może występować też w wersji wyposażonej w praktyczne koła z hamulcem lub specjalnym wzmocnieniem. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie oświetlenie komory LED oraz dodatkowe kosze. Zamawiając konkretny model, trzeba też zwrócić uwagę na jego wymiary i sposób otwierania.

Dobrze dobrana zamrażarka przemysłowa ułatwi codzienną pracę. Mając takie urządzenie, można przechowywać cenne i wrażliwe na wahania temperatur produkty w bezpieczny sposób. Jest to doskonała opcja dla firm, które muszą wyjątkowo dbać o jakość dostarczanych usług bądź produktów, a jednocześnie chcą zyskać wygodne i wydajne urządzenie, które dobrze im posłuży przez wiele lat.