Czy warto stosować krem do twarzy?

Wraz z wiekiem cera może tracić na swoich właściwościach i wymagać nieco wsparcia. Z pomocą przychodzi krem do twarzy, który w zależności od potrzeb użytkownika istnieją kremu na różnego rodzaju niedoskonałości. Niemal każdy z nich przyczynia się jednak do tego, że cera jest gładsza i wygląda młodziej.

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Kupując krem do twarzy, warto zapoznać się z jego składem, sprawdzić, czy nie ma się uczulenia na żaden z jego składników oraz ocenić, czy coś pozytywnie wyróżnia go względem innych. Trzeba wiedzieć także, że podobnie jak w wielu innych dziedzinach, cena czy też fakt, że produkt jest reklamowany, nie musi świadczyć o jego jakości. Często zdarza się, że mimo niższej ceny, produkt jest jakościowo lepszy. W składzie produktu kolejność składników zazwyczaj uzależniona jest od tego, jaką ilość danego składnika zawiera produkt. Ten, którego wówczas jest najwięcej w produkcie, pojawia się najwcześniej. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli na którymś ze składników zależy użytkownikowi najbardziej. Gdy przeanalizuje się już rynek kremów do twarzy i wybierze ten odpowiedni dla siebie, na wszelki wypadek lepiej nie smarować nim całej powierzchni twarzy, lecz tylko jedno małe miejsce, by uniknąć niepożądanych podrażnień. Gdyby tak się stało, nie musi to świadczyć o złej jakości kosmetyku. Po prostu każda cera wymaga indywidualnego podejścia i nie każdemu musi pomóc ten sam krem.

Jakie są rodzaje kremów do twarzy?

  • Krem przeciwzmarszczkowy – popularny wśród kobiet po czterdziestym roku życia, kiedy to zmarszczki zaczynają dawać się we znaki. Zadaniem tych kremów jest spowolnienie procesu starzenia skóry oraz pobudzanie procesów regeneracyjnych.
  • Krem tłusty lub półtłusty – ten rodzaj kremu do twarzy stosuje się na suchą skórę, która wymaga nawilżenia oraz złagodzenia podrażnień. Stanowi on filtr ochronny przed takimi czynnikami jak: mróz, słońce, wolne rodniki czy też wiatr.
  • Krem nawilżający – ma delikatną konsystencję, która nie zapycha porów. Stworzony z myślą o cerze tłustej oraz mieszanej, a jego celem jest nawilżenie oraz wygładzenie skóry.
  • Kremy specjalne – do kremów specjalnych zalicza się kremy specjalnego przeznaczenia, czyli: wybielające, matujące, przeciwtrądzikowe i tym podobne. Stosuje się je na problemy skórne, lecz uprzednio powinno się skonsultować ich stosowanie na wizycie u dermatologa, ponieważ można sobie zaszkodzić oraz szkoda wydawać pieniądze na produkt, który może okazać się, że będzie użyty tylko raz.

Stosując krem, nie można wymagać od niego zbyt wiele, jeżeli nie dba się o swoją dietę, nie zapewnia wystarczającej ilości snu organizmowi, ani odpowiednio go nie nawadnia. Są to podstawowe czynniki, bez których nawet najlepszy krem do twarzy nie pomoże.