Co to jest irygator do zębów?

Zęby to wizytówka człowieka. Widać je za każdym razem, gdy nawiązuje się z kimś kontakt poprzez rozmowę. Irygator do zębów został stworzony z myślą o tych, którzy chcą zachować jak najwyższy poziom higieny w swojej jamie ustnej. Pozwala on dotrzeć tam, gdzie szczoteczka do zębów nie dała rady.

Jak można zyskać, stosując irygator do zębów?

Jest to urządzenie, z którego wydobywa się woda pod ciśnieniem, docierająca w kieszenie dziąsłowe, czyli tam, gdzie nawet najlepszej jakości szczoteczka nie jest w stanie się dostać. Stosując irygator do zębów, użytkownik ma możliwość, wykorzystując strumień wody wypłukać resztki jedzenia z miejsc, do których nie da się, lub bardzo ciężko jest dostać się przy pomocy szczoteczki do zębów. Podstawowe zalety tego urządzenia to:

  • Maksymalna ochrona jamy ustnej – systematyczne stosowanie irygatora oraz szczotkowanie zębów pozwoli utrzymać je w czystości na dłużej.
  • Zwracająca się inwestycja – jednorazowy wydatek na irygator do zębów pozwoli zmniejszyć częstotliwość wizyt u stomatologa, które często potrafią kosztować znacznie więcej niż to urządzenie.
  • Rzadziej występujący ból – odpowiednia higiena jamy ustnej sprawia, że zęby są zdrowe i nie towarzyszy im uciążliwy ból.
  • Dbałość o wizerunek użytkownika – trzeba pamiętać, że świeży oddech i zdrowa jama ustna to lepsze relacje z innymi rówieśnikami. Przyczynia się to nawet do bardziej owocnej rozmowy o pracę.
  • Poprawa ukrwienia dziąseł – pulsujący strumień wody przyczynia się do tego poprzez masowanie dziąseł.
  • Mobilność urządzenia – istnieją irygatory bezprzewodowe, które można zabrać ze sobą, gdzie tylko się chce.

Jaki irygator do zębów wybrać?

Irygatory produkuje się z myślą o wszystkich użytkownikach, stąd zależnie od potrzeb można wyróżnić irygatory stacjonarne oraz bezprzewodowe. Jeżeli urządzenie będzie używane głównie w domu, to lepiej wyposażyć się w irygator do zębów stacjonarny, ponieważ wytwarza on wysokie ciśnienie strumienia czyszczącego oraz ma duży zbiornik na wodę. Jeśli jednak częściej jest się poza domem, warto zrezygnować nieco z wysokiego ciśnienia urządzenia oraz wielkości zbiornika na wodę na rzecz mobilności urządzenia. Zastanawiając się nad wyborem irygatora do zębów, należy wziąć pod uwagę także to, ile osób ma z niego korzystać. Gdyby urządzenie miało być wspólnego użytku, zaleca się wybór irygatora z wymiennymi dyszami, ponieważ jest to bardziej higieniczne oraz bezpieczne. W wyborze odpowiedniego urządzenia z pewnością pomocą posłuży dentysta podczas wizyty kontrolnej, na którą warto co jakiś czas profilaktycznie udać się w celu sprawdzenia stanu uzębienia oraz dziąseł.