Ballady rosyjskie i Mazurskie Trio

17.07., 19.07.  Ballady rosyjskie na dwa serca, szanty i piosenka literacka to repertuar koncertów w amfiteatrze przy ECK – w piątek i niedzielę. W piątek wystąpią Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, którzy od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami …

Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Бродяга”, „О, мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял”.

źródło: www.korycki.com

Termin:

17 lipca 2015 r.
(piątek)
godz. 21:00

wstęp wolny

Miejsce:

amfiteatr przy ECK

MAZURSKIE TRIO

– Laureaci II nagrody w kategorii zespołów (I nagrody w tej kategorii nie przyznano) Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”,
– Laureaci I nagrody w kategorii zespołów Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej Ukleja 2013.

„Mazurskie Trio” pierwszy swój koncert dało w czerwcu 2011 r. w Klubie Szekla w Augustowie, jeszcze pod nazwą „Ostatnie Takie Trio”. Właściwie to była bardziej „Próba otwarta” niż koncert. Gdy okazało się jednak, że bisom nie ma końca, postanowili śpiewać i grać znane piosenki literackie, satyryczne, turystyczne i żeglarskie, a program zatytułować „Ballady ze Starej Szuflady”.

Po kilkudziesięciu koncertach w różnych miastach i miejscach coraz bardziej przekonywali się do tego, by nie wymyślać swoich piosenek, a skoncentrowali się na tym, co piękne, mądre, ciekawe, wesołe i na tym, co większość ich widownia zna. Przed laty Janusz Gajos powiedział do Wojciecha Młynarskiego: „… Wojtek, Ty mnie pisz takie piosenki, które ja już znam, bo one mi się najbardziej podobają…”. „Mazurskie Trio” się z tym zgadza i pewnie nie prędko napiszą piosenkę, której byśmy nie znali.

Termin:

19 lipca 2015 r.
(niedziela)
godz. 21:00

wstęp wolny

Piosenka literacka i żeglarska