Artystyczny czwartek – piosenka autorska

22.09. Piosenka autorska Grzegorza Paczkowskiego w ramach Artystycznych czwartków w Szkole Artystycznej.

piosenka_autorska_grzegorz_paczkowski_plakatGrzegorz Paczkowski jest wykonawcą z nurtu piosenki autorskiej, stylistycznie nawiązującym do poezji śpiewanej. Występuje od 2009 roku i ma na koncie wiele występów w domach kultury, klubach studenckich, klubokawiarniach, szkołach, muzeach czy bibliotekach. Koncertował w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Mińsku Mazowieckim, Lesznie czy Katowicach. Uczestniczył również w przeglądach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. O sobie mówi, że pisze, aby dać wyraz stanom rodzącym się w nim w odpowiedzi na wszystko, co go spotyka i porusza. Układa melodie, żeby nadać wierszom lotność i dynamikę, których brak przy samodzielnej, cichej lekturze. Śpiewa, żeby wypowiedzieć się własnymi słowami we własnym imieniu. W kwestii wykonawczej pozostaje wierny tradycyjnej formie pieśni na głos i gitarę.
Jego najważniejsze osiągnięcia na kanwie festiwalowej to:

 • Nagroda Specjalna im. Wojciecha Bellona podczas 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki 2015 w Krakowie (nagroda przyznawana najlepszym autorom tekstów)
 • I miejsce oraz Nagroda Publiczności na Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym GAPA 2014 w Warszawie w kategorii „poezja śpiewana”
 • I miejsce podczas XIX Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria” 2014 w Radzyniu Podlaskim
 • I miejsce po podczas XXII Festiwalu Kultury Ekologicznej 2014 w Józefowie
 • I miejsce na Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym GAPA 2013 w Warszawie w kategorii „poezja śpiewana”

  22 września 2016 r.
  (czwartek)
  godz. 18:00

  sala koncertowa
  Szkoły Artystycznej

  wstęp wolny