Artystyczny czwartek – koncert „Pejzaż z piosenką”

17.09.  Antoni Muracki wystąpi w Szkole Artystycznej. Muzyk od ponad 30 lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia.

Bogate w warstwie harmo­nicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym – zawsze mają coś do powie­dzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjo­nalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

W Ełku wykona swoje najlepsze pieśni z trzech płyt autorskich.
Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współ­czesnego człowieka, dystans i ironia autora oraz perfekcja wykonawcza muzyków, biorących udział w koncercie – to elementy składające się na ten satyryczno-liryczną wypowiedź. Nie zabraknie też mocniejszych brzmień, ale charak­te­ry­zu­jących się zawsze melodyj­nością i niebanalną harmonią. Finezyjne kompozycje gitarowe, wzbogacone wirtu­ozowskimi impro­wi­zacjami akordeonu , w połączeniu ze świetnie napisanymi tekstami – to walory występu Murackiego.

Z racji swoich koneksji z Jaromirem Nohavicą, możemy się też spodziewać kilku pieśni w tłuma­czeniu i wykonaniu Tolka Murackiego.

17 września 2015 r.
(czwartek)
godz. 18:00

sala koncertowa
Szkoły Artystycznej w Ełku

wstęp wolny

Antoni Muracki – gitara, śpiew
Robert Kuśmierski –
 akordeon