Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz – koncert w Ełku

27.11  Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza już w najbliższy czwartek w Ełckim Centrum Kultury. Alicja Majewska znana  jest z takich utworów jak: „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Być kobietą”.

Debiut piosenkarki to rok 1968 – eliminacje konkursowe na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, zaś kolejne lata to występy z Partitą – zespół wylansował wówczas takie przeboje, jak: Co wy wiecie o nas chłopcy, Andrzejkowa wróżba, Spotkamy się któregoś dnia.

Od 1974 roku Alicja Majewska postanowiła występować solo. Następne lata upłynęły jej na koncertach – m.in. w Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, RFN, ZSRR, Szwecji, Austrii, Rumunii i na Kubie oraz w USA, Australii i Kanadzie oraz działalności teatralnej (warszawski Teatr na Targówku). Szczególnie ważne w karierze artystki okazały się występy w Opolu i Sopocie, gdzie otrzymała wiele nagród, m.in. za utwór Jeszcze się tam żagiel bieli – II nagrodę na KFPP Opole ’80, wyróżnienie na KFPP Opole ’85, Odkryjemy miłość nieznaną – wyróżnienie na KFPP Opole ’86.

Piosenkarka wystąpiła też w recitalach i programach telewizyjnych. Od wielu lat współpracuje z Włodzimierzem Korczem, a także z Wojciechem Młynarskim, Magdą Czapińską. Do tej pory nagrała ponad 10 albumów, z których ostatni, wydany w 2006 roku nosił tytuł Idzie kolęda, polska kolęda – Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Strzyżowski Chór Kameralny p.d. Grzegorza Oliwy.

Włodzimierz Korcz – komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.

Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.

Termin:

27 listopada 2014 r.
(czwartek)
godz. 18:00

Miejsce:

sala Zebra
Ełckiego Centrum Kultury

Bilety:

bilet: 30 zł/35 zł
(przedsprzedaż/w dniu koncertu)
przy zakupie więcej niż 5 biletów cena wynosi 25 zł
(promocja obowiązuje tylko przy zakupie biletów w kasie)

KONKURS:

Mamy dwa bilety na koncert Alicji Majewskiej w ECK.

Mają szanse otrzymać je te osoby, które:

– polubią nas na FB (jeśli jeszcze tego nie zrobiły) – jeśli ktoś nie ma FB – może ten element pominąć

– zapiszą się do newslettera, (jeśli jesteście zapisane sprawdzimy tylko w bazie subskrybentów wasz mail)

– odpowiedzą na pytanie:

Jaki tytuł nosi ostatni album Alicji Majewskiej z  2006 roku ?

Bilety otrzyma osoba, która odpowie jako trzecia i dwudziesta.

Odpowiedzi, koniecznie z podaniem imienia i nazwiska, wysyłajcie na maila: redakcja@kobiecyelk.pl.

Jedna osoba może wysłać jeden mail.

Konkurs rozstrzygnięty:

Bilety wygrały: Edyta E. oraz Irena K.

Gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział.