5 rzeczy, które zawsze warto mieć w szafie

Ubrania bazowe, tak zwane basici są bezapelacyjnie najważniejszymi ciuchami w naszych szafach. Stanowią podstawę każdej stylizacji i bez ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek outfit. Istnieje kilka rzeczy, które zawsze warto mieć w swojej szafie i które przydadzą nam się właściwie bez względu na okoliczności. Zaciekawione? Zapraszamy do lektury.

Modne swetry

Delikatny sweterek przyda nam się zawsze, warto go dodatkowo mieć w różnych kolorach. Najbardziej bezpiecznymi i uniwersalnymi będą biele, czernie i stonowane barwy. Taki sweterek idealnie sprawdzi się do codziennych stylizacji – do spranych jeansów, szortów, czy też do kolorowej spódnicy. W zasadzie można go traktować jak t-shirt, czy odrobinę bardziej elegancką bluzkę, ponieważ z godnością spełnia jej rolę. Modne swetry damskie znajdziecie na: https://infinityfashion.pl/swetry.

Jeansy w każdym stylu

Kolejną bazówką są oczywiście jeansy. Niebieskie, czarne, błękitne, poprzecierane, mom-fity, boyfriendy – ich rodzajów możemy się nigdy nie doliczyć, jednak najważniejsze, aby któraś para znalazła się w naszej szafie, ponieważ do dżinsów możemy założyć wszystko i właśnie resztą ubrań kreować nasz styl i decydować o charakterze outfitu. Dżinsy świetnie się sprawdzą w zestawieniu ze szpilkami i elegancką bluzką, ale i ze sneakersami, t-shirtem i oversizową marynarką – wszystko zależy od nas i od tego, co nam w duszy gra.

Klasyczny t-shirt

Nie można zapomnieć o t-shirtach, które są naszym zbawieniem w wielu trudnych sytuacjach, chociażby kiedy okazuje się, że nie mamy się w co ubrać – oczywiście przy pełnej szafie. Zwykły t-shirt nie musi być dopełnieniem nudnej stylizacji, on stanowi tylko podstawę, a to innymi elementami kreujemy nasz look. Pamiętajmy, że jeśli każdy element naszego stroju będzie się wyróżniał, z wielkim prawdopodobieństwem będziemy wyglądać kiczowato. T-shirt możemy włożyć do środka spodni, czy spódnicy, związać go w supełek, podwinąć w nim rękawy, luźno opuścić – opcji jest bardzo dużo.

Marynarka

Dobrze mieć chociaż jedną marynarkę w szafie. W ostatnich latach najmodniejszymi krojami są te oversizowe i jeśli one nam odpowiadają, to śmiało zdobądźmy jedną z nich. Inną możliwością jest oczywiście klasyczna marynarka – taliowana, która nigdy nie wyjdzie z mody. Dzięki marynarce nasze stylizacje będą zawsze dobrze się prezentowały. Można ją założyć do rurek, szortów czy sukienki. Możemy w niej podwijać rękawy, jak i wiązać ją paskiem – szczególnie ten trend był na topie przez dwa ostatnie sezony.

Biała koszula

Klasyk nad klasykami. Ciężko nie mieć chociaż jednej. Sprawdzi się oczywiście w sytuacjach bardziej uroczystych, czy wymagających elegancji, jednak luźno rozpięta może być świetnym dopełnieniem niejednej codziennej stylizacji. Tak jak w przypadku marynarki, możemy w niej podwinąć rękawy, żeby była wygodniejsza. Kombinować z nią możemy na różne sposoby, ale jedno jest pewne – musimy ją mieć.

Oto 5 rzeczy, które zawsze warto mieć w swojej szafie. Dzięki nim nasze stylizacje będą zawsze dobrze się prezentowały. Pamiętajmy, że coś, co jest z pozoru eleganckie, czy też codzienne – nie musi takie być, to my decydujemy o charakterze naszego looku.