Rusza kampania edukacyjna „Moja REGENeracja”

Szerzenie wiedzy na temat profilaktyki w zakresie nadmiernego wypadania włosów, ochrony skóry i odpowiednich zachowań prozdrowotnych – to tylko niektóre z założeń rozpoczynającej się właśnie kampanii „Moja REGENeracja”. Celem jej organizatorów jest zmiana postaw Polaków i edukacja w zakresie dobrych nawyków pielęgnacyjnych.

logo kampanii
Pomimo, że dobra kondycja włosów i nieskazitelna cera twarzy stanowi dla wielu ludzi jedne z najważniejszych atrybutów urody, większość z nas nie stosuje środków prewencyjnych, które utrzymałyby te walory w dobrej formie. Świadczą o tym liczne statystyki, badania, a także duże zainteresowanie tematem w mediach i na forach poświęconych tematyce urody.

Tym czasem w wielu przypadkach odpowiednie zachowania profilaktyczne uwzględniające zbilansowaną dietę bogatą w witaminy, zmianę trybu życia na zdrowszy i stosowanie odpowiednich preparatów mogą skutecznie uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami zaniedbań.

Szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin – to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość naszej skóry i kondycję włosów. Pacjenci  zapominają o trosce o samych siebie, a do dermatologa zgłaszają się dopiero wtedy, kiedy problem już zaistnieje. Tymczasem w wielu przypadkach można uniknąć przykrych konsekwencji. Działania prewencyjnie, w tym także okresowe specjalistyczne badania laboratoryjne często wystarczą, aby uchronić się przed problemami skóry – komentuje dr Anita Tarajkowska – Olejnik, specjalista dermatolog, ekspert kampanii  „Moja REGENeracja”.

W ramach kampanii przez cały rok prowadzone  będą działania mające na celu edukację Polaków w zakresie dobrych nawyków pielęgnacyjnych. Organizatorzy kampanii założyli holistyczne podejście do tematu, zarówno od strony medycznej, psychologicznej jak i estetycznej, dlatego w gronie ekspertów znajdować się będą specjaliści z różnych dziedzin.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie www.mojaregeneracja.pl

O kampanii

Kampania „Moja REGENeracja” jest ogólnopolską kampanią edukacyjną, mającą na celu szerzenie wiedzy na temat prewencji w zakresie nadmiernego wypadania włosów, ochrony skóry i odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej. Założeniem kampanii jest kompleksowe podejście do tematu, obejmujące kwestie medyczne, psychologiczne i estetyczne.