Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home2/kobiecyb/domains/kobiecyelk.pl/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
Kobiecy Ełk – Zdrowe opalanie z pomocą żywności

Zdrowe opalanie z pomocą żywności

Lato w pełni i to jeszcze nie koniec tego pięknego okresu. Ta pora roku szczególnie sprzyja opalaniu! Podczas leżenia na plaży nie wolno zapominać o kremach z filtrami oraz odpowiednim nawodnieniu organizmu. Nie tylko jednak kremy wpływają na proces opalania – ważne jest również to, co jemy.

Poniżej przedstawiam 4 produkty wspomagające „zdrowe” opalanie.

  1. Marchewka – głównie swoje właściwości (przyspieszające opalanie, zapobiegające występowaniu niektórych typów nowotworów oraz nadawanie skórze imitacyjnego wyglądu opalenizny)  zawdzięcza wysokiej zawartości beta karotenu.
  2. Gorzka czekolada – dzięki zawartości antyoksydantów działa ochronnie na skórę.  Zachowuje ona zdrowie oraz zyskuje piękny wygląd po opalaniu.
  3. Buraki – podobnie jak marchew bogate są w karotenoidy i wykazują takie same działanie. Oprócz buraków polecane będą czerwone, pomarańczowe oraz żółte owoce i warzywa.
  4. Ryby – bogate w kwasy omega-3. Wykazują działanie ochronne w stosunku do skóry oraz zapobiegają jej starzeniu.

Teraz wystarczy kupić niezbędne produkty, pójść na plażę i cieszyć się piękną opalenizną 😉

Autor: Dietetyk, mgr Urszula Jaczewska