Bezpłatna mammografia w Ełku

11-12.12. Kilka minut badania może uratować życie. Dlatego warto wykonać mammografię. Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Mogą z niego skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat (roczniki 1945-1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii.

Mammografię można będzie wykonać w Ełku 11 i 12 grudnia przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (ul. Piłsudskiego 1).

Badanie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Mammografii nie trzeba się obawiać, ponieważ promieniowanie jest nie większe niż przy wykonaniu RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Firma LUX MED Diagnostyka zachęca panie do wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 58 666 24 44 od poniedziałku do piątku w godz. 8-20, a także w soboty i niedziele od 9 do 18.

Termin:

11 i 12 grudnia

Miejsce:

parking przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (ul. Piłsudskiego 1).